TOPlist

HTC Touch: Nové Pocket PC s vylepšeným ovládáním (aktualizováno)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Minulý týden jsme vás informovali o plánu společnosti HTC, která se na dnešní den chystala představit něco mimořádného; něco, co změní tradiční ovládání Pocket PC. Marketingový boom kolem \”tajemného modelu” byl opravdu veliký, mnozí proto očekávali něco lepšího, přesto na mě nový model působí velice dobrým dojmem, a určitě půjde o zajímavé zařízení.

Tchaiwanský výrobce Hi Tech Computers dnes v Londýně představil nové Pocket PC HTC Touch, jehož největší předností je multidotykový displej, který využívá novou technologii HTC TouchFLO. Díky tomu se ovládání přístroje posunuje na vyšší úroveň, a především, k většině operací nebudete potřebovat stylus. Je téměř jasné, že představení tohoto zařízení právě tento den má svůj strategický význam vůči konkurenčnímu iPhonu, který se na pultech amerických obchodů objeví v předposlední den tohoto měsíce. Podle dostupný videí je jasné, že HTC Touch nedosahuje v ovládání takového komfortu jako iPhone, určitě se ale jedná o velice zajímavé řešení, které dokáže urychlit a usnadnit práci s operačním systémem Windows Mobile. Některé servery již mají HTC Touch k dispozici, a proto se krátce po představení na internetu objevilo několik preview, fotografií a videí (redaktoři pravděpodobně měli telefon k dispozici již delší dobu, ale až nyní mohli informace pustit do světa).

- -

HTC Touch pracuje s operačním systémem Windows Mobile 6 Professional, který je ale lehce upravený pro používání s multidotykovým displejem (standardně jej totiž WM nepodporuje). V systému je přímo integrována vlastní aplikace výrobce, která slouží pro pohyb v systémových nabídkách a spouštění aplikací. Server the::unwired dnes zveřejnil dvě videa, na kterých si práci s multidotykovým displejem můžete prohlédnout.

TouchFLO v akci

Práce s Kontakty a Internet Explorerem

Server CoolSmartphone dnes dokonce zveřejnil první recenzi, ve které kromě zajímavých informací naleznete spoustu fotografií.

Živé fotografie
- -

-

-

Oficiální stránky tohoto Pocket PC naleznete na adrese HTCtouch.com; můžete si na nich prohlédnout několik renderů, zobrazit zařízení ve 3D pohledu a také se zúčastnit soutěže o HTC Touch (v seznamu zemí tentokrát Česká republika nechybí). HTC Touch se již dnes začal prodávat ve Velké Británii, do ostatních zemí Evropy by měl dorazit v průběhu měsíce června. Nedočkavci si tento model mohou zakoupit už nyní na Expansys.com za 355 Liber (cca 14800,- Kč).

Aktualizováno 6.6.2007: HTC Touch skutečně nenabízí multidotykový displej, což je pro mě velikým zklamáním. V současné době není zřejmé, jak moc rozsáhlé modifikace hardwaru (a displeje) s sebou technologie HTC TouchFLO skutečně přináší. Je dokonce možné, že se jedná pouze o jakousi nadstavbu softwarové části telefonu, a tak není vyloučeno, že se ovládací aplikace z HTC Touch neobjeví i pro ostatní Pocket PC (doporučuji sledovat xda-developers fórum). Nebudu ale dělat předčasné závěry a raději si počkám až na samotný test přístroje, který toho napoví mnohem více. Na konci článku si můžete prohlédnout tři nová oficiální videa.

HARDWAROVÉ PARAMETRY   
Název HTC Touch (HTC Elf, HTC P3450)
Operační systém Windows Mobile 6 Professional (PocketPC)
Displej Aktivní TFT 240×320 px, 65k barev, úhlopříčka 2.8\”
Procesor TI OMAP850 201Mhz
Rozměry 100 x 58 x 14 mm
Hmotnost 112 gramů včetně baterie
Paměť 64MB RAM, 128MB ROM
Podporované sítě GSM (900/1800/1900Mhz), EDGE/GPRS (třída 10)
Datové funkce Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.0
Digitální fotoaparát 1.9Mpx
Baterie Li-ion 1100mAh
Pohotovostní režim 200 hodin
Max. doba hovoru 5 hodin
Slot pro pam. karty microSD
Další informace Nový způsob ovládání HTC TouchFLO

Oficiální videa
Odstraněno

Oficiální rendery
-

-

-

-

Zdroje: CoolSmartphone, the::unwired, MobilMania.cz, MoDaCo

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku