Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Články » HTC představuje nový Touch Diamond 2 a Touch Pro 2 (WVGA, 288 MB RAM, 528 MHz)

HTC představuje nový Touch Diamond 2 a Touch Pro 2 (WVGA, 288 MB RAM, 528 MHz)

-Před malou chvílí začal v Barceloně Mobile World Congress, na kterém spousta výrobců představí své nové modely a novinky, které budou do jisté míry určovat vývoj mobilních zařízení pro tento rok. Tchajwanská společnost HTC právě nyní představila dva nové komunikátory postavené na operačním systému Windows Mobile 6.1 Professional. HTC Touch Diamond 2 a HTC Touch Pro nabízejí velmi zajímavé možnosti, a byť zde výrobce stále sází na čipovou sadu od Qualcommu, nevypadají hardwarové parametry vůbec zle. Oba dva modely nabídnou širokoúhlý WVGA displej, 288 MB RAM, nový prvek Zoom bar a vylepšené TouchFLO 3D rozhraní. Diamond 2 konečně potěší i slotem na paměťové karty a Touch Pro 2 zase QWERTY klávesnicí s 5 řadami a polohovatelným displejem.

HTC Touch Diamond 2
Nástupce původního Diamondu na sebe nenechal příliš dlouho čekat a to, co mu bylo dříve vytýkáno, Diamond 2 celkem spolehlivě napravuje. Přiznám se, že jsem tak trochu očekával přítomnost čipové sady od nVidie (platforma Tegra), ale HTC zatím zůstalo věrné Qualcommu, konkrétně jde o typ MSM7200A, jehož součástí je kromě GPS, Wi-Fi, Bluetooth, telefonního modulu a fotoaparátu také 528 MHz procesor. Jsem ale velmi zvědavý, zda se výrobce poučil z chyb, které se díky chybějícím ovladačům objevily u starších modelů postavených na řešení od Qualcommu, nebo zda v multimediálním výkonu budou nové komunikátory na konkurenční zařízení ztrácet.

Pochvalu si určitě zaslouží displej s WVGA rozlišením (480×800px) a úhlopříčkou 3,2\“. Displej se stejně jako u předchozích Touch komunikátorů bude nacházet v jedné rovině s předním krytem, což přispívá k lepší ovladatelnosti samotného systému. Chybět nebude ani světlocitlivý senzor, který bude automaticky upravovat podsvícení displeje podle okolních světelných podmínek a pohybové čidlo, které přizpůsobí obsah displeje aktuální poloze telefonu.

-

Touch Diamond 2: hardwarové parametry
Operační systém: Windows Mobile 6.1 Professional (Pocket PC)
Displej: Aktivní TFT WVGA (480×800 px), 65 536 barev, úhlopříčka 3,2 palce, dotykový
Procesor: Qualcomm MSM7200A 528 MHz
Rozměry: 107,85 x 53,1 x 13,7 mm
Hmotnost: 117,5 gramů včetně baterie
Paměť: 288 MB RAM, 512 MB Flash ROM
Podporované sítě: UMTS/HSDPA/HSUPA (900/2100 MHz), GSM (850/900/1800/1900 MHz), GPRS a EDGE třídy 12
Datové funkce: Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.0 včetně EDR a A2DP, HTC ExtUSB (USB 2.0)
GPS: Qualcomm GPS, aGPS, 20 kanálů, možnost stažení dat o satelitech z internetu
Digitální fotoaparát: 5,0 MPx, autofocus; přední VGA CMOS kamerka pro videohovory
Baterie: Li-Ion 1100 mAh
Pohotovostní režim: 360 hodin v GSM, 500 hodin v UMTS
Max. doba hovoru: 340 minut v GSM, 300 minut v UMTS
Slot pro pam. karty: microSDHC
Zobrazit detailní specifikaci v katalogu Pocket PC

-

Diamond 2 dále obsahuje pěkných 288 MB RAM a 512 MB vnitřní paměti ROM, konečně zde nechybí ani slot na paměťové karty microSDHC, se kterým si uživatelskou paměť může každý snadno rozšířit, v současné době až na 16 GB. Telefonní funkce zajišťuje čtyřpásmový GSM/GPRS/EDGE modul a samozřejmostí je podpora sítí třetí generace včetně rychlých přenosů přes HSDPA a HSUPA. Pro připojení sluchátek, nabíječky nebo synchronizačního kabelu je k dispozici ne příliš oblíbený HTC ExtUSB konektor (USB 2.0); většina z nás by zde raději viděla 3,5 mm výstup na audio. Na zadní straně bude připravený 5 MPx fotoaparát s funkcí Auto focus, přisvětlovací dioda však chybí. Pro videohovory využijete přední VGA kamerku, která je ukryta nad displejem. Díky 20 kanálovému GPS modulu od Qualcommu si na své přijdou i příznivci navigace, Diamond 2 pro rychlejší fixaci pozice nabídne možnost aktualizace dat z internetu, chybět nebude ani FM modul pro příjem rádia. O přísun energie se postará Li-Ion baterie s kapacitou 1100 mAh, výrobce ale zapracoval na úsporných režimech a slibuje, že by měla být výdrž až o 50% oproti prvnímu Diamondu.

-

Design: Dospěl v každém směru
Design Diamondu 2 na mě působí velmi pozitivně, HTC konečně upustilo od plastického zadního krytu, který nabízel jeho starší bráška a v tomto případě raději vsadilo na méně přísné tvary. Přední straně dominuje velmi jemný displej, nad kterým se nachází telefonní reproduktor, světlocitlivý senzor a pravděpodobně i signalizační dioda. Pod displejem bohužel chybí čtyřsměrový D-pad, najdeme zde ale zcela nový prvek Zoom bar a kvarteto klasických systémových tlačítek. Zoom bar bude sloužit jako doplňující ovládací prvek, který vám usnadní zoomování v internetovém prohlížeči, správci e-mailů, textových zprávách, obrázcích nebo dokumentech. Už se těším, až se na Zoom bar zaměří komunita na Xda-developers, která z něj dokáže vymáčknout ještě více, než co nabídne výrobce v základu. Povrch Zoom baru je senzorový, obsluhovat jej tedy budete převážně přes pohybová gesta. Rozměry vypadají velmi příjemně (107,85 x 53,1 x 13,7 mm), hmotnost včetně akumulátoru je pěkných 117,5 gramů, Diamond vám tedy díru do kapsy určitě neudělá.

-
HTC Touch Diamond 2 na stánku Microsoftu

Dočkat bychom se dále měli nové verze TouchFLO 3D, na které HTC pracovalo přímo s Microsoftem a podle slov Johna Wanga, marketingového ředitele HTC, je nové prostředí velmi dobře propojeno se samotným operačním systémem, na první ukázky jsem tedy velice zvědavý. HTC se rovněž chlubí novou technologií Push Internet, která by měla zajistit ještě rychlejší přístup a načítání webových stránek v mobilním prohlížeči.


HTC Touch Pro 2

Druhá generace oblíbeného modelu s hardwarovou klávesnicí nám také velmi pěkně dospěla. Touch Pro 2 má některé hardwarové parametry zcela shodné jako výše uvedený Diamond, proto není nutné, abych se o všech vlastnostech znovu detailně rozepisoval. I zde narazíme na čipovou sadu od Qualcommu, jde ale o mírně odlišný typ (MSM7201A). Počítat tedy opět můžeme s 528 MHz procesorem, dostatečně velkou operační pamětí RAM (288 MB) a téměř dvojnásobnou hodnotou vnitřní paměti ROM (512 MB). Stejně jako u Diamondu 2, i zde bude možné úložiště rozšířit pomocí micro SDHC karet.

-

Širokoúhlý displej rovněž nabízí jemné WVGA rozlišení (480×800px), nicméně velikost úhlopříčky je ještě o něco příjemnější – 3,6 palce. Co se týče podpory telefonních funkcí a bezdrátových technologií, je na tom Touch Pro 2 zcela shodně jako první novinka, navíc ale nabídne proximity senzor, který zhasne displej jakmile jej během telefonního hovoru přiblížíte k uchu. Pro připojení headsetu nebo nabíječky opět poslouží ExtUSB konektor, který ale oproti Diamondu 2 nabídne ještě TV-Out výstup. Propojovací kabel ale v základním balení nečekejte, zájemci si jej budou muset dokoupit jako volitelné příslušenství.

GPS navigace rovněž chybět nebude, a na displeji o úhlopříčce 3,6″ to bude opravdu pěkné pokoukání. Hlavní fotoaparát je o něco horší než u Diamondu 2 a disponuje objektivem s rozlišením 3,2 MPx; auto focus opět nechybí, přisvětlovací dioda ano. K dispozici bude také FM rádio a pohybový i světlocitlivý senzor.

Touch Pro 2: hardwarové parametry
Operační systém: Windows Mobile 6.1 Professional (Pocket PC)
Displej: Aktivní TFT WVGA (800×480 px), 65 536 barev, úhlopříčka 3,6 palce, dotykový
Procesor: Qualcomm MSM7201A 528 MHz
Rozměry: 116 x 59,2 x 17,25 mm
Hmotnost: 187,5 gramů včetně baterie
Paměť: 288 MB RAM, 512 MB Flash ROM
Podporované sítě: UMTS/HSDPA/HSUPA (900/2100 MHz), GSM (850/900/1800/1900 MHz), GPRS a EDGE třídy 12
Datové funkce: Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.0 včetně EDR a A2DP, HTC ExtUSB (USB 2.0, audio, TV-Out)
GPS: Qualcomm GPS, aGPS, 20 kanálů, možnost stažení dat o satelitech z internetu
Digitální fotoaparát: 3,2 MPx, autofocus; přední VGA CMOS kamerka pro videohovory
Baterie: Li-Ion 1500 mAh
Pohotovostní režim: 350 hodin v GSM, 455 hodin v UMTS
Max. doba hovoru: 420 minut v GSM, 270 minut v UMTS
Slot pro pam. karty: microSDHC
Zobrazit detailní specifikaci v katalogu Pocket PC

-

Výklopná QWERTY klávesnice s 5 řadami
Vzhled nového Touche Pro 2 je velmi atraktivní, přední strana je co se ovládacích prvků týče, zcela stejná jako u Diamondu 2. Konstrukcí se ale inspiroval u staršího modelu HTC TyTN II (Kaiser), těšit se tedy můžeme nejen na výsuvnou, ale konečně zase výklopnou konstrukci, díky které bude možné displej nastavit do různých poloh. Jednotlivá tlačítka na QWERTY klávesnici jsou uspořádána do celkem 5 řad, numerické klávesy tedy konečně dostaly vlastní řadu a jednotlivá čísla nebude nutné vyvolávat přes klávesu Fn. Nad jednotlivými klávesami nebude chybět ani dvojice malých diod, které budou signalizovat aktivní klávesy Fn a Caps.

Na zadní straně telefonu se nachází speciální tlačítko Straight Talk, díky kterému bude možné zvuk z telefonního hovoru přesměrovat do hlasitého reproduktoru. Ty jsou v telefonu hned dva a měly by nabídnout opravdu výborné zvukové vlastnosti, chybět nebude ani pokročilá redukce šumu. Touch Pro 2 také nabídne novou verzi TouchFLO 3D a technologii Push Internet.

Jak Straight Talk vlastně funguje?
Nová technologie HTC Straight Talk integruje e-mail, volání a hlasitý odposlech. Uživatelé mohou hladce přejít z e-mailu na konferenční hovor s jedním nebo více účastníky a proměnit tak téměř jakékoli místo na vlastní konferenční místnost. Straight Talk vedle zjednodušeného volání obsahuje inovativní přístup a akustický design, který plní svou funkci stejně dobře jako špičkové telefony s hlasitým odposlechem v zasedacích síních. Straight Talk zaručuje vysokou kvalitu reprodukce hlasu a zvuku s vylepšením pomocí dvojice nesouměrných mikrofonů a pokročilou funkcí potlačení hluku s plně duplexní akustikou. Při vysunutí se Touch Pro2 automaticky přepne na hlasitý odposlech.

A kdy se dočkáme? Bude upgrade na Windows Mobile 6.5?
HTC Touch Diamond 2 by se měl na evropském trhu objevit na začátku druhého čtvrtletí tohoto roku (duben/květen), Touch Pro 2 se začne prodávat na začátku léta (květen/červen). Ceny zatím stanoveny nebyly. HTC se na tiskové konferenci vyhýbalo otázkám ohledně chystané nové verze Windows Mobile 6.5, a to především kvůli tomu, že Microsoft nový systém ještě oficiálně neohlásil, nicméně bylo potvrzeno, že Touch Diamond 2 a Touch Pro 2 dostanou později upgrade na Windows Mobile 6.5. Jak to bude u starších modelů (Diamond, Raphael, HD) zatím nevíme.

Tip: Sledujte živě představení systému Windows Mobile 6.5 s českým komentářem!

Zdroje: vlastní, konferenční hovor, tisková zpráva (stáhnout TZ v češtině)

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

56 komentářů

 1. YAMATO (neregistrovaný)

  Hm, tak zas bez D-padu Sice v nejbližší době potřebu nahradit Diamonda (1) necítím, ale horší je, že stejně není moc čím. Radši bych „jen“ VGA s D-padem (pokud možno použitelnějším než co má Diamond) než WVGA bez. Nějaký ZoomBar si můžou nechat, to zvládne i kolečko na Diamondu.
  Mimochodem…Tytn 2, Cruise 2, Diamond 2, Touch Pro 2…nedostatek fantasie už u názvu, co pak čekat za změny u zařízení

 2. Desperado (neregistrovaný)

  No tak obě zařízení jsou bezesporu krokem kupředu, zvláště Touch Pro je hodně dobrý! Skoro jako Touch HD s klavesnicí.

 3. carnero (neregistrovaný)

  Klávesa Windows a bez toho pošahaného kolečka. Bohužel i bez D-Padu. Touch Pro 2 bude můj a nahradí současný Touch Pro, je rozhodnuto :D

 4. honefr (neregistrovaný)

  HTC Touch Pro 2 mi příjde super, a to že nemá tlačítka do stran zamrzí ale všiml jsem si že má šipky na klávesnici.
  Takže pokud zrovna budu mít vysunutou klávesnici tak mám tlačítka do 4 směrů.

 5. N3o21 (neregistrovaný)

  Tak Touch Pro 2 je celkem slušné zařízení… Konečně zase slušná klávesnice, ne ta parodie co byla u původního TP. A vypadá moc pěkně.

 6. tslany (neregistrovaný)

  HTC Iolite (Touch Cruise 2), HTC Topaz (Touch Diamond 2), HTC Rhodium (Touch Pro 2), …
  Ta uniklá roadmap je pravá, o tom není pochyb, i když (jak už bylo řečeno) nedostatek názvů nahrazovat číslováním může vyvolat zmatek, viz. MDA Compact, HTC TyTN apod.

 7. Lakva (neregistrovaný)

  Hehe, je to tak…
  Zase ale kdo tomu trošku rozumí, stejně většinou používá kratší a jednoznačný interní jméno…
  Vlastně už ani nevím, kdy jsem svého Polarise naposled označil prodejním názvem (kterej se mi ostatně vůbec nelíbí)

 8. Holda (neregistrovaný)

  Přibalí k tomu už drivery, nebo to stále bude na XDA? V rámci řady Touch to pokrok je, ale stále čekám na nástupce Kaisera

 9. Tom_82 (neregistrovaný)

  Měl jsem spoustu telefonů, spoustu značek (průměrně 2 mobily za rok) a v T-Mobile prodejně jsem si vyzkoušel i iPhone a G1. Necelé 3 měsíce mám HTC Touch HD a můžu říct, že kdo nevyzkouší, tak ten neuvěří. Jsem naprosto spokojený a už nikdy si nekoupím nic jiného než HTC! Mimochodem ty „dvojkové“ verze vypadají slibně, názvy sice nejsou moc „kreativní“, ale aspoň všichni dobře víme, že jsou to nástupci populárních modelů.

 10. dj.digiman (neregistrovaný)

  ja jen doufam že „Straight Talk“ se objeví jako aplikace pro rafka jelikož by se mi dost zamlouvala ale vzhled pro2 se mi nelíbí vůbec jen to asi bude chtít aby měli všichni tudle aplikaci snad pujde i na starši HTC aspon hoši z XDA zprovoznějí i pro starší modely

 11. vlasta (neregistrovaný)

  No, jsem zvědavý na Standu, jestli bude spokojený s TP II jako s nástupcem UNIVERSÁLA. Uhlopříčka displeje by odpovídala, klávesnice slušná, i když pouze 5-ti řadá a displej se také vyklápí i když přímo neotáčí.
  Ostatní parametry slušné.

 12. ziminix (neregistrovaný)

  Takže nic jiného než Touche už asi nepřijde. Aktuální Touch Pro už tak není moc dobře použitelný, a takhle ho ještě víc domrvili. Nepoužitelný ovládací prvek pro jistotu vypustili a Start na klávesnici stále není. A vevnitř opět „osvědčené“ Qualcommy.

 13. tslany (neregistrovaný)

  4 vlasta: kde tu vidíš nástupce Uniho?

 14. Standa (neregistrovaný)

  vlasta: tak nástupce Universala ani náhodou, ačkoli jsou tyto modely o dost dál než předchozí, pořád jsou více zaměřeny na vzhled než na praktické užití. Nicméně mi tato řada Touch vyhovuje o dost víc než ta původní.
  Ale chválím vzhled Diamonda 2, oproti jedničce už nevypadá jak od vietnamců z tržnice, je vidět, že se v HTC poučili.

 15. Tonda512 (neregistrovaný)

  No já jsem docela zklamanej…sem čekal že už je touche pustí…

 16. Si1m (neregistrovaný)

  Cim se ten Diamond 2 lisi od Touch HD?

 17. ziminix (neregistrovaný)

  Absencí 3,5mm jacku, menším displejem, přítomností zoom baru a nesenzorovými tlačítky. Prakticky ničím

 18. quentin (neregistrovaný)

  K Touch Pro 2- škoda že nenechali stejnou klávesnici jako na Touuch pro,je skvělá! Je fajn že se vrátili k vyklápění! Nechápu ale proč dali pryč diodu a nechali 3,2 foťák?????!!!!V dnešní době je to trapas,zvláš když už pětku dali do HD a taky do Diamonda 2! Tyhle kroky vážně nechápu.

 19. Buffalo007 (neregistrovaný)

  Zdá se mi to jako zajímavý tah HTC, jak z pohledu krize, tak malých změn. Nicméně jak už někteří zde napsali tak též nechápu malé rozlišení foťáku u Pro 2. A jelikož jsem majitelem diamonda (1) tak doufám, že zpřístupní WM 6.5 i pro mě.

 20. vikino (neregistrovaný)

  Uuuž je to tady, uuuž je to tady…Zase Qualcomm…

 21. OVCA (neregistrovaný)

  super ešte nové vylepšené HD s marvell procesorom a vyladeným androidom a som ich.
  Stále hovorím HTC robí chybu s qualcommom :( a WM
  Pre admina:
  Kedy bude uverejnený ten rozhovor s tým taiwancom od HTC?

 22. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  OVCA: Rozhovor uveřejněný nebude… během těch 30 minut, které byly pro mě vyhrazené, John Wang mluvil jen o novinkách co budou na MWC, prostě klasická PR masáž, takže z těch zhruba 20 otázek, co jsem pro něj měl připravených, jsem mu nakonec stihl položit dvě (na které teď už stejně známe odpověď). Taky jsem si to tak nepředstavoval a určitě budu zkoušet, zda by tady nebyla ještě další možnost rozhovoru.

 23. Matrix44 (neregistrovaný)

  @ dzulo – lenze na 1-ke nie je ziadny problem s GPS. Bud mas vadny kus, alebo nemas vhodnu verziu navigacneho softu. Presne takuto debatu som absolvoval asi pre tyzdnom na konferencii z jednou premudretou slecnou. Hovorila, „Touch Pro je na …, nefunguje tam poriadne GPS a bla, bla, bla…“ Tak som jej nahral svoju verziu iGO. A stal sa zazrak, nefunkne GPS zrazu zacalo fungovat.
  Takze ked je vadny, treba reklamovat, alebo treba skusat vhodnu verziu navigacneho softawaru.

 24. Lukáš Mano (neregistrovaný)

  Nastupce Touch Pro se mi velice libi, urcite do nej pujdu

 25. quentin (neregistrovaný)

  Matrix44: Přesně tak!!! Souhlasím s tebou!

 26. rampage (neregistrovaný)

  Tak nevím kdo ty „inovace“ vymýšlí jednu vlastnost přidají jinou uberou. Vzhled se povedl, ale jsem zvědav na recenzi nových ovládacích prvků a vylepšeného TF3D. Nebylo by špatný mít jednou něco vychytanýho od výrobce a nemuset se spoléhat na nadšence na XDA.

 27. RDT (neregistrovaný)

  Nečetl jsem všechny komentáře, tak nevím, zda si toho už někdo nevšiml, ale pod prvním obrázkem Touch Pro 2 je nejprve zmínka o 3,8 palcovém displeji a hned níže je 3,6 palců. Správně je samozřejmě 3,6 palců.
  Jinak HTC zjevně staví na úspěšných modelech. Nový Diamond je oholené HD s menším displejem a bez 3,5 mm Jacku a nový Touch Pro je zase HD s klávesnicí a taky bez 3,5 mm Jacku .

 28. ezzz (neregistrovaný)

  Matrix 44: můžete mi napsat, jakou verzi iGo používáte na Touch Pro? Já jsem tam rozběhl jenom Tom Toma. Díky.

 29. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  RDT: Díky, chybka opravena. Správně je samozřejmě 3,6″.

 30. Ing.Blackman (neregistrovaný)

  Ja si myslim, ze jsou oba dva zdarilym pokrokem vpred.Jsem stastnym majitelem HDcka a to bych za zadny z techto modelu rozhodne nevymenil.Vadila by mi napriklad absence 3,5mm jacku a “maly” displej.Jinak si myslim ze HTC jde spravnym smerem.(Tento komentar jsem psal primo z HDcka,tak me omluvte ze tam nejsou carky a hacky)

 31. quentin (neregistrovaný)

  Pořát to Touch Pro 2 zkoumám a nechápu ten krok s klávesnicí. Chápete někdo proč dali pryč tolik na Rafaelovi skvělé CTRL? Ani TAB není k zahození! Byl jsem strašně zvědav na nástupce Rafaela,čekal jsem něco jako HD s klávesnicí,právě tak skvělou jako je na Rafaelovi. Taky bych čekal 5ti nebo 8mi MPx fotoaparát s diodou nebo bleskem. Tak když to tak shrnu,tak jediné plus oproti Rafaelovi bude ten velký displej. Ostatní spíš směřuje k mínusu. (?)

 32. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  HTC na tiskovce tvrdilo, že technologie, kterou použili k výrobě QWERTY klávesnice, se u Pocket PC objevila vůbec poprvé a mělo by to být prý maximálně pohodlné. Takže bych to zatím neodsuzoval.

 33. Radek Hübl (neregistrovaný)

  no kdyby tam dali vsechno ci nize pisete tak by to byl sice pristroj kterej bude mit vsude 100% ale s cenou kolem 30 tisic by diru do sveta co se tyce prodejnosti (o tom predevsim jde…) neudelal a tak vyrobce musel nekde neco ubrat…

 34. destrik (neregistrovaný)

  A aku verzia IGO pouzivas s ktorou ten gps lag vraj uz nieje?

 35. carnero (neregistrovaný)

  quentin: Ctrl tam je

 36. OVCA (neregistrovaný)

  Palm Pre bude kedy? chcem vedieť aký to bude mať procák a využitie starších aplikácií, resp. celkový využitie a dosiahnutie aplikácií, že to má mať emulátor.
  Soráč, že to píšem sem ;)

 37. rampage (neregistrovaný)

  Na webu HTC Europe se objevil další kousek v celkem slušné výbavě a s Androidem. Vypadá že bude vyráběn pro Vodafone tak se třeba objeví i u nás a bude zase z čeho vybírat.

 38. jacek (neregistrovaný)

  hezké telefony, více než vzhled mě zajímá soft. Konferenční hovor je to, s čím teď lehce bojuji, (poněkud těžkopádné).
  Co myslíte, dá HTC WM5 a přepracované TF3D i do HáDéčka?
  Ostatní výrobci říkají,že ano, HTC se nevyjádřilo, máte už Jiří více informací? Díky

 39. novada (neregistrovaný)

  Kolik čekáte že budou tak stát??????

 40. dair (neregistrovaný)

  Nechapu ty, kteri se jeste pozastavuji nad poctem megapixelu. Myslel jsem, ze na tenhle udaj se uz v soucasne dobe chytne jen nejaka teticka v hyperparketu…

 41. mike-biker (neregistrovaný)

  To byl dobrý marketingový tah, opět tam nedat Led diodu s Xenon bleskem a 3,5mm jack. Hlavně že je tam kamera pro videohovory. Tu mooc využiju! Taky už vím, co si rozhodně nekoupím.

 42. mlipocky (neregistrovaný)

  Tipujem – €1200

 43. Hoz (neregistrovaný)

  Tvůj tip je docela podle mě přemrštěný. To si při dnešním kurzu eura asi nikdo nekoupí.

 44. mlipocky (neregistrovaný)

  Oni ale nebudú brať ohľad na momentálny kurz CZK.

 45. mlipocky (neregistrovaný)

  No dobre. Tak €999.

 46. Hoz (neregistrovaný)

  Tak to se dá. Něco jako obrandovaný od T-Mobile HTC Touch Diamond.

 47. P5YCHO (neregistrovaný)

  Hele a bude se prodávat i smartmania branded jako je na obrázcích?Docela bych ho bral. :D

 48. mlipocky (neregistrovaný)

  No, myslím, že keby Smartmania začala vydávať takéto pekné priesvitné samolepky, že by šli na dračku.

 49. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  zajímavý nápad.

 50. rampage (neregistrovaný)

  Taky už se objevil Diamond2 v předprodeji na serveru http://www.expansys.com za Ł399.99 a na expansys.cz za €469,99. Jsem zvědav jaká bude cena pro český oficiální dovoz, takhle to nevypadá nejhůř.

 51. georgie6 (neregistrovaný)

  chci se zeptat, jestli někdo neví zda je v touch pro 2 ten 3D čip co kaiserovi chybí? ( na přehrávání filmů… )

 52. georgie6 (neregistrovaný)

  omlouvám se za chybu myslel jsem ovladače na grafiku??

 53. novada (neregistrovaný)

  Sunnysoft už ho taky nabízí v předprodeji a za dost příznivou cenu už v czk:
  http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/041ZHT-085/htc-touch-pro-2-en.html

 54. Floop (neregistrovaný)

  Sem na většinu novejch phonu ,,laik,, ( orientoval se se v nich okolo roku 2005-06 ) tak se chci zeptat jestli htc touch diamond 2 a touch pro 2 podporuju jí podobne gamesy ako ( podebne jako na Wii (napr. bowling)) na iphonu???
  predem dik

 55. buri (neregistrovaný)

  Zdravím,mám dotaz… jelikož již má stařičká N80 tka dosluhuje ,a N97 opět zklamala v rozlišení a rastru displeje.a taky v rychlosti procesoru a i v jiných věcech tak vybírám adekvátní náhradu ale již s hardwarovou klávesnicí a jelikož se mi Touch Pro2 moc líbí tak zvažuji její nákup….. ale zajímá mě jiná věc…. kdysi jsem měl MDA od TM ale už si nepamatuji jak jsem tam cpal kontakty,a tak se ptám jestli existuje nějaký soft který mi ty kontakty převede z Nokie do tohoto HTC čka ??? Protože zadávat tam ručně přes 400 kontaktů a položek do kalendáře fakt nechci….
  A další dotaz… jak pak bude probíhat upgrade na verzi WM 6.5 ?? Díky za odpověďi

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel