TOPlist

HTC představilo dvoujádrový telefon Sensation s qHD displejem a novou verzí Sense

Na dnešní odpoledne si HTC v Londýně naplánovalo tiskovou konferenci, kde byl odhalen nový chytrý telefon HTC Sensation s dvoujádrovým procesorem o frekvenci 1,2 GHz, jemným qHD displejem, 8MPx fotoaparátem s možností záznamu videa ve full HD rozlišení a novou verzí uživatelského prostředí HTC Sense.

HTC Sensation zřejmě budete znát také pod kódovým označením Pyramid, ostatně už před oficiální premiérou uniklo několik informací a fotografií, takže jsme si o telefonu mohli udělat lepší obrázek. Nyní už ale známe kompletní hardwarové parametry a novinky, které Sensation nabídne. Hnacím motorem operačního systému Android (verze 2.3.3) bude dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon (MSM 8260) s taktem 1,2 GHz. Je to vůbec poprvé, kdy se HTC rozhodlo ve svém telefonu dvoujádrové CPU použít a už teď jsem zvědavý, jaké budou výsledky v benchmarcích a jak dopadne srovnání s dalšími dual-core telefony LG Optimus 2X a Samsung Galaxy S II. K dispozici dále bude 768 MB RAM a 1 GB vnitřní paměti. Chybět samozřejmě nebude ani slot na microSD karty. Zajímavé je, že ve specifikaci HTC Sensation prodávaného pod křídly operátora Vodafone UK se uváděla velikost vnitřní paměti 4 GB, nicméně v tiskové zprávě od HTC se uvádí zmíněný 1 GB. Uvidíme tedy, jak tomu doopravdy bude a informaci pak případně v článku aktualizujeme.

- -
Sensation: Dvoujádrová novinka od HTC s qHD displejem

Dalším lákadlem bude velký Super LCD displej s úhlopříčkou 4,3″ a qHD rozlišením (540 × 960 px), který bude navíc chráněný ochranným sklem Gorilla glass. Ve výbavě nás dále zaujal gyroskop a 8 MPx fotoaparát s duální LED diodou. Ten si navíc poradí i se záznamem videa ve full HD rozlišení (1080p, formát 3gp). Na přední stranu výrobce nezapomněl umístit VGA kamerku pro videohovory. O přísun energie se postará Li-Ion baterie s kapacitou 1520 mAh, se kterou výrobce slibuje až 400 hodin v pohotovostním režimu. V praxi ale myslím budeme rádi, když telefon při běžném používání vydrží dva dny na jedno nabití.

- -
Zajímavostí modelu HTC Sensation je hliníková unibody konstrukce

Na těle telefonu najdeme microUSB konektor, který bude sloužit nejen pro synchronizaci a nabíjení, ale po připojení speciální redukce jej můžete proměnit také v HDMI výstup a obraz z telefonu promítat třeba na televizi v rozlišení 1080p. Stejně tak potěší podpora technologie DLNA, skrze kterou můžete streamovat multimediální obsah z telefonu do televize nebo PC.

-

Operační systém Android bude obohacený o novou verzi uživatelského rozhraní HTC Sense 3.0, která přinese ještě větší možnosti úprav, nové funkce a lepší provázání se sociálními sítěmi. Dočkáme se také vylepšené grafiky a upravené hlavní obrazovky.

- - -

HTC Sensation se může pochlubit hliníkovou unibody konstrukcí, která telefon bude nejen lépe chránit (v kombinaci s odolným sklem Gorilla glass), ale zároveň mu přidá na atraktivitě. Cena zatím stanovena nebyla, nicméně v Evropě a Asii by se měl začít prodávat v průběhu května letošního roku. Do České republiky by se podlé nám dostupných informací měl dostat zhruba v polovině června.

- - -

- - -
Zdroj fotografií: Engadget

Služba pro streamování filmů HTC Watch bude dostupná také v ČRHTC Sensation byl od raného vývoje koncpipován jako multimediální zařízení.
HTC tedy společně s tímto telefonem uvedlo také vlastní filmovou streamovací službu, která bude plně dostupná i pro uživatele v České republice. HTC Watch nabídne filmový archiv oblíbených a nejnovějších filmů a seriálů. Každé video si uživatel může koupit nebo jen zapůjčit. Zakoupený film pak lze bezplatně sledovat až na čtveřici dalších HTC zařízení. Díky USB výstupu s podporou audiovizuálních přenosů ve vysokém rozlišení s redukcí na HDMI lze HTC Sensation používat jako multimediální centrum a stažené filmy si tak užít na moderních velkoplošných televizorech a projektorech. V době uvedení HTC Sensation na český trh už bude služba HTC Watch dostupná, se spuštěním se počítá na začátku června.

Filip Kůžel živě z Londýna: První pohled na HTC Sensation

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku