Domů » Články » HTC představí svůj první komunikátor s Windows Mobile 7 v 1. čtvrtletí příštího roku

HTC představí svůj první komunikátor s Windows Mobile 7 v 1. čtvrtletí příštího roku

HTC připraví první WM7 komunikátor na začátku roku 2009Při premiéře nového komunikátoru HTC Touch Diamond v Jihoafrické republice měl redaktor webového serveru PhoneReport možnost osobně hovořit s Kevinem Chenem, generálním ředitelem HTC pro Střední východ, Afriku a CIS, který se mu kromě bližších informací o Diamondu zmínil také o uvedení prvního zařízení běžícího na operačním systému Google Android, které HTC plánuje na 4. kvartál tohoto roku. To by až tak překvapující zpráva nebyla, protože na uvedení prvního přístroje na bázi Google Android už nějakou tu dobu čekáme a první informace dokonce hovořily, že byl toto zařízení mělo byt uvedeno již v květnu na tiskové konferenci v Londýně, kde nakonec HTC prezentovalo jen Diamonda a jeho nové uživatelské prostředí Touch FLO 3D.

Co nás ale uvádí v netrpělivé očekávání, je zpráva od Kevina Chena o tom, že HTC hodlá již v 1. čtvrtletí příštího roku představit přístroj s Windows Mobile 7 (neplést s výrazem „uvést do prodeje„, reálné nasazení prvních zařízení s novým systémem odhadujeme nejdříve na druhý kvartál 2009). Tuto informaci podporuje také fakt, že společnost MWg plánuje představit první zařízení s Windows Mobile 7 dokonce už na konci letošního roku. To se nám ale zdá až příliš optimistické, nicméně bude velice zajímavé sledovat souboj mezi jednotlivými výrobci. Windows Mobile 7 mají být z hlediska funkčnosti opravdu revolučním systémem, Microsoft se při jejich výrobě inspiroval u nejmodernějších technologií, které jsou přehledně zapracovány do příjemného uživatelského rozhraní.

-

Podle těchto informací bychom tedy mohly spekulovat, že Microsoft by mohl Windows Mobile 7 představit již v únoru příštího roku na veletrhu Mobile World Congress (16. – 19.2. 2009) v Barceloně, kde měla být letos původně představena i verze Windows Mobile 6.1.

-
Některé z nových funkcí WM7: Specifickým pohybem telefonu jej snadno uzamknete
Tip: Přečtěte si náš detailní článek o všech nových funkcích systému Windows Mobile 7.

Zdroj: phonereport.info

Tomula

Diskuze k článku

  1. Mno stejne realna pouzitelnost WM7 bude az tak za rok… kdyz to MS predstavi zacatkem roku, tak prvni zarizeni vyjdou nekdy pred letem a nez MS vyda nejakou verzi WM7 bez zavaznych problemu se stabilitou/rychlosti/kompatibilitou tak budou nejmin Vanoce :/ A to jeste bude v tom nejlepsim pripade, protoze jak predpokladam, bude WM7 primo napechovane novymi originalnimi chybami, jejichz prevaznou cast se bude MS snazit odstranovat nejmin pul roku :( Treba doufam, ze tam nebude ta trapna chyba WM6/WM6.1, kdy se vam resetuje cele zarizeni, kdyz chcete poslat SMSku o 127 znacich :/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).