Domů » Články » HTC P6500 Sirius/Sedna na živých fotografiích: 3MPx, GPS, UMTS/HSDPA

HTC P6500 Sirius/Sedna na živých fotografiích: 3MPx, GPS, UMTS/HSDPA

-HTC P6500 bude opravdu výborně vybavený komunikátor. Původní prognózy sice byly, že nabídne i VGA displej, nakonec se ale budeme muset spokojit jen s klasickým QVGA. Ostatní hardwarové parametry ale vypadají velice zajímavě.

Operační systém Windows Mobile 6 bude pohánět 400MHz procesor od Qualcommu. Co se týče paměti, je na tom Sedna opravdu výborně, kombinace 128MB RAM/256MB ROM zní velice lákavě, k tomu si můžete připočítat další 1GB vnitřní paměti a chybět nebude ani dva SD sloty na paměťové karty, přičemž do každého je možné vložit kartu o kapacitě 8GB. Původní informace o tom, že každý slot pojme maximálně 1GB tedy naštěstí nebyla pravdivá. Pro videohovory a datové přenosy bude možné využívat technologie UMTS/HSDPA, chybět ale nebude ani klasický GSM modul a podpora GPRS/EDGE třídy 10. Z bezdrátových technologií nechybí ani Wi-Fi 802.11b/g či Bluetooth 2.0.

-

S HTC P6500 se rozhodně neztratíte, správnou cestu vám pomůže nalézt integrovaný GPS čip (20 kanálů), který rovněž pochází od Qualcommu (podobně jako u HTC TyTNa II), a který se vyznačuje opravdu výbornou citlivostí. Nezapomnělo se ani na 3MPx fotoaparát s Autofocusem, čtečkou čárových kódů a vizitek, v horších světelných podmínkách přijde vhod přisvětlovací dioda.
Pro bezpečnost vašich dat je přístroj vybaven snímačem otisku prstů. Sedna pravděpodobně nebude určena běžným uživatelům kapesních počítačů, ale své místo si najde spíše v různých podnikových sférách, které využijí její doprovodné funkce. Jedná se rovněž o přímého konkurenta u nás prodávaného Symbolu MC35 (připravujeme recenzi), P6500 je však o poznání lépe vybavena.

-

Kdy přesně se tato novinka začne prodávat, zatím nevíme, nicméně mělo by se tak stát ještě do konce tohoto roku.
Další fotografie ve vysokém rozlišení si můžete prohlédnout na této stránce.

-

Zdroj: MSmobiles

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Jasně, s Bluetooth klávesnicí nebude problém (pokud k ní výrobce nabízí drivery pro WM).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).