Domů » Bleskovky » HTC One S9 oficiálně: Drahý výprodej součástek z loňských telefonů

HTC One S9 oficiálně: Drahý výprodej součástek z loňských telefonů

Společnost HTC dnes v Německu poměrně nečekaně představila nový smartphone, který jakoby právě vystoupil ze stroje času, do něhož nasedl někdy v loňském roce. Jmenuje se One S9, a díky svému číselnému označení, hardwarové výbavě i designu dává vzpomenout na loňské modely v čele s HTC One M9 (recenze).

htcs9

Z loňské vlajkové lodi si novinka ukradla značnou část zevnějšku; zejména zadní kryt, který je v porovnání s HTC One M9 k nerozeznání. Půdorysné rozměry se dokonce nepohnuly ani o píď a sedí na desetinu milimetru – 144,6 × 69,7 mm, pouze tloušťka mírně narostla na 10,09 mm. Čelní strana se od loňského modelu take liší pouze minimálně, rámečky kolem displeje jsou velmi výrazné a rozmístění prvků je stejné; pouze mřížky čelních reproduktorů byly nahrazeny úzkými proužky. I z nich se však bude linout hutný zvuk BoomSound s certifikací Dolby Audio.

htc s9

Reproduktory svírají pětipalcový Super LCD displej s Full HD rozlišením, přičemž vpravo od horního najdeme ještě čelní ultrapixelovou kamerku s rozlišením 4 Mpx, kterou si výrobce vypůjčil z modelu One A9. Z něj patrně pochází i zadní fotoaparát, který nabízí rozlišení 13 Mpx, optickou stabilizaci a světelnost f/2.0. Fotoaparát má ostřit během 0,125 ms a dokáže ukládat snímky ve formátu RAW, kryje jej safírové sklíčko.

htc-one-s9-h1

Uvnitř HTC One S9 tepe osmijádrový čipset MediaTek Helio X10 podpořený 2 GB RAM. Interní paměť je nevýrazných 16 GB, naštěstí je možné rozšířit ji paměťovou kartou. V konektivitě nelze postrádat takřka nic, máme zde Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1 i NFC. Baterie si ponechala kapacitu 2 840 mAh a nabíjí se standardním microUSB konektorem. Operačním systémem je Android ve verzi 6.0 Marshmallow s nejnovější verzí nadstavby HTC Sense.

htc-one-s9-side

HTC One S9 se v Německu bude prodávat v černé, zlaté a stříbrné barvě za cenu 499 EUR, což je v přepočtu vysokých 13 500 korun. O dostupnosti na našem trhu zatím nemáme žádné informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Když si to vezmeme, tak HTC staví proti Apple A9 MTK X10, haha:-) Předpokládám SLCD3.

  2. Fore (neregistrovaný)

    Kdyby byl za dejme tomu 12 000 řeknu OK. Ale za 13 500, resp u nás 14 000 to moc poprasku neudělá.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).