HTC Omni: první render a hardwarové parametry

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-HTC Omni bývá často označován za nástupce HTC Universala, ovšem za posledních několik měsíců se o něm neobjevily žádné nové informace, a tak se toto tajemné Pocket PC trochu ztratilo ze zájmu veřejnosti. Server UnwiredView.com ale nyní publikoval první rendery a hardwarové parametry, které pocházejí z druhé uniklé roadmapy společnosti HTC.

Omni svého předchůdce v mnohém předčí, a už teď je jasné, že se bude jedna o opravdu královsky vybavené zařízení. Nikoho už nepřekvapí operační systém Windows Mobile 6 ve verzi Professional, naopak informace o displeji jsou velice lákavé. Dotykový WVGA displej (800×480px) nabídne úhlopříčku 4 palce a zobrazí 65k barevných odstínů. Informace o procesoru zatím zveřejněny nebyly, některé zdroje ale hovoří o 400 MHz Samsungu, který poskytuje velice dobrý výkon při zachování nízké energetické náročnosti. Kromě klasické kombinace GSM/GPRS/EDGE (třída 10) nebude chybět ani podpora sítí třetí generace (UMTS/HSDSPA). Spojení s okolím bude možné pomocí integrovaných modulů Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth ve verzi 2.0 (podpora EDR, A2DP).

Komunikátor bude dále vybavený integrovaným GPS/A-GPS modulem, 128MB RAM, 256MB ROM a slotem pro paměťové karty microSD. Zatím není jasné, zda bude Omni nabízet stejné konstrukční řešení jako Universal (tedy otočný kloub a možnost používat zařízení ve dvou režimech). Pro pohodlné psaní bude k dispozici prostorná QWERTY klávesnice, které nechybí ani pátá řada s numerickými klávesami. Na vnější straně krytu by se měl nacházet druhý displej, který ale bude informovat jen o základních systémových událostech nebo zmeškaných hovorech. Přístroj by měl být vybavený i TV a VGA-Out výstupem.

-
První uniklé rendery HTC Omniho

Rozměrově Omni ubral především na tloušťce, která je o celých 9 mm menší, celkové rozměry zařízení jsou 130 x 81 x16 mm. Cena zatím zveřejněna nebyla, podle některých zdrojů bychom se s ním mohli setkat už v říjnu tohoto roku.

Hardwarové parametry
– operační systém: Windows Mobile 6 Professional
– telefon: GSM/GPRS/EDGE; UMTS/HSDPA
– displej: WVGA 4″ 800×480 px, sekundární displej
– výstupy: TV a VGA out
– paměť: 256 ROM, 128 RAM a microSD slot
– konektivita: Wi-Fi 802.11b/g, USB a Bluetooth 2.0
– navigace: GPS/A-GPS
– klávesnice: QWERTY klávesnice, 5 řad
– rozměry: 130 x 81 x 16 mm

Zdroj: UnwiredView.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku