HTC Omni: Důstojný nástupce přichází, hardwarové parametry

?Server Solopalmari.com přinesl exkluzivní informace o hardwarových parametrech chystaného HTC Omniho, který by se měl stát nástupcem Universala. A podle dostupných informací tomu tak opravdu bude! Největší předností tohoto zařízení bude prostorný 4″ displej s netradičním rozlišením 800x480px. Pokud mě paměť neklame, tak takové rozlišení Windows Mobile 5.0 nepodporují, proto je téměř jisté, že Omni poběží na Windows Mobile 6.0 \”Crossbow\”. Svižný chod by měl zajistit procesor Samsung SC244X taktovaný na 400Mhz. Universal má 520Mhz Intel Xscale, pokud se ale bojíte, že bude Omni pomalejší, pak vás mohu uklidnit, že tomu tak nebude. Procesory od Samsungu se vyznačují velmi vysokým výkonem při nižších frekvencích oproti konkurenčním Xscale procesorům, a navíc mají nižší energetickou náročnost.

Telefonní funkce budou na špičkové úrovni, zastoupena je podpora klasických GSM (GPRS, EDGE) a UMTS/HSDPA sítí. Omni nabídne pěkných 128MB operační paměti RAM, kterým sekunduje 256MB ROM. Informace o typu paměťové karty zatím nejsou k dispozici. Bezdrátová konektivita bude zastoupena moduly Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth 2.0. Jelikož nejsou zatím k dispozici žádné rendery, zůstávají kolem finální podoby zařízení otazníky. Otočná konstrukce známá z Universala by ale měla být zachována, bohužel se opět nesetkáme s externím displejem, který by informoval o událostech v zavřeném stavu. Omni by měl být také o něco tenčí než Universal, což by příjemně ulevilo kapsám u kalhot. Pro rychlé psaní bude připravena vlastní hardwarová klávesnice, která nabídne 62 kláves. Rozvržení jednotlivých tlačítek by mělo být stejné, jako u Universala.

Další informace zatím nebyly zveřejněny, jakmile ale budeme vědět více, dozvíte se o tom.

Jaký doopravdy bude nástupce HTC Universala?
Portrait Landscape
Tip: Klikněte na fotografii pro zobrazení její plné velikosti

Zdroj: Solopalmari via Xda-Developers

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku