TOPlist

HTC Obsession: Nástupce HD2 s WinMobile 7, 1 GHz CPU a 720p záznamem videa

Stále se spekuluje o tom, zda Microsoft na únorovém Mobile World Congressu v Barceloně představí nový operační systém Windows Mobile 7 nebo se dočkáme jen odhalení upravené verze 6.6, která přinese vyšší rychlost a především optimalizaci pro kapacitní displeje. Několik nových informací uteklo také z HTC, přičemž nejzajímavější je specifikace dosud nepředstaveného modelu s kódovým názvem Obsession, který by se měl na trh dostat v říjnu 2010 a který by měl nabídnout právě novou verzi Windows Mobile 7.

HTC Obsession by měl být přímým nástupcem modelu HD2. Ve specifikaci se od sebe zase tolik neliší, což by mohlo nahrávat faktu, že HTC nakonec pro HD2 upgrade na Windows Mobile 7 nenabídne, aby si tím zbytečně nesnižoval prodeje nového komunikátoru Obsession. Podobným spekulacím ale pravděpodobně udělá přítrž až Mobile World Congress, který se bude z velké části točit právě kolem zařízení s vlastním operačním systémem. Já na MWC budu po celou dobu jeho konání, takže pokud neselže konektivita, můžete se těšit na živé zpravodajství, HD videa z místa činu a spoustu dalších zajímavostí :-) . Hnacím motorem bude opět procesor Qualcomm Snapdragon (QSD8250) s frekvencí 1 GHz. Tomu bude sekundovat 512 MB vnitřní paměti ROM a 512 MB RAM, navíc bude k dispozici 4 GB vnitřní úložiště a samozřejmě i slot na microSDHC karty, takže si můžeme připočítat dalších 32 GB paměti. Kapacitní AMOLED displej s WVGA rozlišením (480×800 px) nabídne úhlopříčku 3,7″ a samozřejmě i nativní multidotykové ovládaní v operačním systému. Na zadní straně najdeme 5 MPx fotoaparát s automatickým ostřením a přisvětlovací diodou, který dokáže nahrávat 720p HD video (1280×720 px) při 25 FPS ve formátech WMV, MP4, M4V či H.264.

-
Dočká se HTC HD2 nakonec oficiálního upgrade na Windows Mobile 7?

Baterie by měla nabídnout kapacitu 1230 mAh hodin a uniklá specifikace slibuje až 10 hodin hovoru, 240 hodin pohotovostního režimu, 7,5 hodiny používání internetu přes Wi-Fi, 7 hodin přehrávání videa a až 24 hodin při poslechu hudby. Známe také celkové rozměry, které jsou 112 x 56 x 11.7 milimetrů. V současné době bohužel není dostupný žádný render, i když v zákulisí kolují informace, že Obsession bude vypadat podobně jako HTC Imagio.

-
HTC Imagio s Windows Mobile 6.5; bude Obsession vypadat podobně?

Mějte na paměti, že žádní informace zatím nebyly oficiálně potvrzeny, takže si opravdu budeme muset počkat až na tiskové konference Microsoftu a HTC v Barceloně na MWC. A HTC prý chystá akci ve velkém stylu, takže lze očekávat, že se nějakých zajímavých kousků s Androidem a snad i Windows Mobile 7 dočkáme.

Zdroj: WMExperts

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku