Domů » Články » HTC Nike jako Touch II, nové informace o komunikátoru Polaris

HTC Nike jako Touch II, nové informace o komunikátoru Polaris

-Na internetu se dnes objevily nové informace o modelech, které nyní pečlivě připravují inženýři tchajwanské společnosti HTC. A podle aktuálních informací to vypadá, že se opravdu bude na co těšit.

Prvním z nich je nástupce miniaturního HTC Touche (připravujeme recenzi), avšak obohacený o spoustu nových funkcí. Již dříve jste se s tímto zařízením mohli setkat, a sice pod označením HTC P5500 alias HTC Nike, nyní HTC Touch II. Tato novinka zaujme 2,6″ displejem s 65ti tisíci barvami, který bude samozřejmě vybaven technologií TouchFLO pro ovládání pouze prstem; zda bude disponovat QVGA nebo VGA rozlišením zatím nevíme. Když se podíváme pod kapotu, zjistíme, že si oproti “staršímu“ bráškovi výrazně polepšil. O svižnější práci se systémem Windows Mobile 6 Professional se postará procesor Samsung S3C2443 taktovaný na 400 MHz. K dispozici bude dnes už standardní kombinace 64MB RAM a 128MB ROM. Výrobce Touche II vybavil také podporou3G sítí, rychlých přenosů HSDPA, vestavěným FM tunerem, integrovaným čipem GPS a výsuvným numerickým blokem kláves.

HTC Nike
HTC Nike

Tip: Přečtěte si náš starší článek o komunikátoru HTC Nike

Dalším adeptem pro vás může být komunikátor, který na první pohled vypadá téměř jako HTC Artemis. Pod kódovým označením HTC Polaris se skrývá důmyslný pracovní nástroj s výbornými parametry. Na jeho 3,5″ VGA displeji budete vychutnávat barvy operačního systému Windows Mobile 6 Professional, dostatečný výkon zajistí 400 MHz procesor. K dispozici bude 256MB ROM a především velice příjemných 128MB RAM; už žádné varovné hlášky o nedostatku operační paměti. Díky integrovanému GPS čipu bude Polaris také ideálním pomocníkem na cesty, jako bonus nám HTC přihodilo digitální kompas a FM tuner.

HTC Polaris
-

Obě zařízení jsou samozřejmě vybaveny GSM moduly pracující v pásmech 850, 900, 1800 a 1900 MHz. Nechybí podpora Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth nebo klasické miniUSB rozhraní, paměť bude možné rozšířit microSD kartami. Bohužel se zatím neví, kdy se oba komunikátory objeví na pultech obchodů, nicméně neoficiální zdroje hovoří o konci letošního roku.

Zdroje: CoolSmartphone, SmartMobileGadgets

Karel Bachura

4 komentářů

  1. Ten nakoufly Atremis je nejaky divny. Jestli se ve stejnem pomeru nafoukne taky trackball tak to bude teda huste

  2. Hura! Konecne VGA!

  3. Tož jsem zvědavý, který HTC model se dostane dříve na cenu 15 tisíc. HTC Polaris, či Kaiser???
    Každopádně to u mně rozhodne Ještě ale počkám na recenze

  4. Bohuzel, zatim z Houstonu zadne zpravy ohledne rozmeru a hmotnosti nedorazily. Musime pockat, az usedne sonda a pak budeme vedet vic

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).