TOPlist

HTC Nike jako Touch II, nové informace o komunikátoru Polaris

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Na internetu se dnes objevily nové informace o modelech, které nyní pečlivě připravují inženýři tchajwanské společnosti HTC. A podle aktuálních informací to vypadá, že se opravdu bude na co těšit.

Prvním z nich je nástupce miniaturního HTC Touche (připravujeme recenzi), avšak obohacený o spoustu nových funkcí. Již dříve jste se s tímto zařízením mohli setkat, a sice pod označením HTC P5500 alias HTC Nike, nyní HTC Touch II. Tato novinka zaujme 2,6″ displejem s 65ti tisíci barvami, který bude samozřejmě vybaven technologií TouchFLO pro ovládání pouze prstem; zda bude disponovat QVGA nebo VGA rozlišením zatím nevíme. Když se podíváme pod kapotu, zjistíme, že si oproti \”staršímu” bráškovi výrazně polepšil. O svižnější práci se systémem Windows Mobile 6 Professional se postará procesor Samsung S3C2443 taktovaný na 400 MHz. K dispozici bude dnes už standardní kombinace 64MB RAM a 128MB ROM. Výrobce Touche II vybavil také podporou3G sítí, rychlých přenosů HSDPA, vestavěným FM tunerem, integrovaným čipem GPS a výsuvným numerickým blokem kláves.

HTC Nike
HTC Nike

Tip: Přečtěte si náš starší článek o komunikátoru HTC Nike

Dalším adeptem pro vás může být komunikátor, který na první pohled vypadá téměř jako HTC Artemis. Pod kódovým označením HTC Polaris se skrývá důmyslný pracovní nástroj s výbornými parametry. Na jeho 3,5″ VGA displeji budete vychutnávat barvy operačního systému Windows Mobile 6 Professional, dostatečný výkon zajistí 400 MHz procesor. K dispozici bude 256MB ROM a především velice příjemných 128MB RAM; už žádné varovné hlášky o nedostatku operační paměti. Díky integrovanému GPS čipu bude Polaris také ideálním pomocníkem na cesty, jako bonus nám HTC přihodilo digitální kompas a FM tuner.

HTC Polaris
-

Obě zařízení jsou samozřejmě vybaveny GSM moduly pracující v pásmech 850, 900, 1800 a 1900 MHz. Nechybí podpora Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth nebo klasické miniUSB rozhraní, paměť bude možné rozšířit microSD kartami. Bohužel se zatím neví, kdy se oba komunikátory objeví na pultech obchodů, nicméně neoficiální zdroje hovoří o konci letošního roku.

Zdroje: CoolSmartphone, SmartMobileGadgets

Autor článku Karel Bachura
Karel Bachura

Kapitoly článku