TOPlist

HTC Manila: Touch FLO nové generace se představuje (video)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-O tom, že společnost HTC svou technologii Touch FLO neustále vylepšuje, není třeba pochybovat, nicméně že se v jejích laboratořích připravuje zcela nová verze pracující na úplně novém jádře, to asi mnoho lidí nečekalo. Manila, jak zní kódové označení nové verze Touch FLO, přinese opravdu velké množství inovací. Aktuální verzi této technologie jsem měl možnost otestovat s HTC Touch Cruise a určitě se nejedná jen o nějakou softwarovou náhražku, ale skutečně funkční systém ovládání, na který jsem si velice rychle navykl.

Manila je však od dnes dostupného řešení zcela odlišná, hlavní obrazovka aplikace je přehledně rozdělena do několika záložek a přičemž vše je uzpůsobené pro snadné ovládání pomocí prstů. Prostředí je navíc vylepšeno nejrůznějšími animacemi a efekty, o čemž se můžete přesvědčit z následujícího videa. Video pochází z HTC Universala, jelikož pro spuštění uniklé interní verze Manily je vyžadováno zařízení s VGA displejem, proto jsou veškeré přechody velice trhané. Fakt, že HTC tuto aplikaci připravuje i pro VGA zařízení, by mohl nasvědčovat tomu, že se snad konečně dočkáme komunikátoru s VGA displejem. Manila pravděpodobně nebude jen softwarovou záležitostí, ale pro plynulé efekty bude vyžadován i patřičná hardwarová akcelerace.

Nové Touch FLO samozřejmě nabídne spoustu nových gest pro ovládání a práci s telefonem, multidotykového ovládání se ale vzhledem k omezeným možnostem Windows Mobile 6 nedočkáme. Na internetu se již objevily i soubory, které jsou pro spuštění Manily vyžadovány, a pokud si prostředí chcete vyzkoušet, stačí si je stáhnout, nicméně zatím jen pro VGA. Na QVGA je současná verze téměř nepoužitelná, nicméně na xda-developers se už objevily první pokusy o portaci na Kaisera (QVGA). Aplikaci do svého zařízení instalujete na vlastní nebezpečí a server SmartMania.cz nenese žádnou odpovědnost za případnou ztrátu dat ani jiné následky. Neoficiální informace hovoří o tom, že bychom se ostré verze Manily mohli dočkat v druhé polovině tohoto roku, a já pevně doufám, že do té doby HTC ohlásí další nové zařízení vybavené VGA displejem a grafickým akcelerátorem.

Aktualizováno: Od českého zastoupení společnosti HTC se nám podařilo zjistit, že uniklá aplikace je jen část z celého nově připravovaného prostředí, které by mělo ovládání systému pozvednout na vyšší úroveň. Uvidíme, do jaké míry se tato slova potvrdí, osobně do Manily vkládám velké naděje.

- -

Zdroj: MSmobiles

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku