Domů » Články » HTC Manila: Touch FLO nové generace se představuje (video)

HTC Manila: Touch FLO nové generace se představuje (video)

-O tom, že společnost HTC svou technologii Touch FLO neustále vylepšuje, není třeba pochybovat, nicméně že se v jejích laboratořích připravuje zcela nová verze pracující na úplně novém jádře, to asi mnoho lidí nečekalo. Manila, jak zní kódové označení nové verze Touch FLO, přinese opravdu velké množství inovací. Aktuální verzi této technologie jsem měl možnost otestovat s HTC Touch Cruise a určitě se nejedná jen o nějakou softwarovou náhražku, ale skutečně funkční systém ovládání, na který jsem si velice rychle navykl.

Manila je však od dnes dostupného řešení zcela odlišná, hlavní obrazovka aplikace je přehledně rozdělena do několika záložek a přičemž vše je uzpůsobené pro snadné ovládání pomocí prstů. Prostředí je navíc vylepšeno nejrůznějšími animacemi a efekty, o čemž se můžete přesvědčit z následujícího videa. Video pochází z HTC Universala, jelikož pro spuštění uniklé interní verze Manily je vyžadováno zařízení s VGA displejem, proto jsou veškeré přechody velice trhané. Fakt, že HTC tuto aplikaci připravuje i pro VGA zařízení, by mohl nasvědčovat tomu, že se snad konečně dočkáme komunikátoru s VGA displejem. Manila pravděpodobně nebude jen softwarovou záležitostí, ale pro plynulé efekty bude vyžadován i patřičná hardwarová akcelerace.

HTC Manila na videu

Nové Touch FLO samozřejmě nabídne spoustu nových gest pro ovládání a práci s telefonem, multidotykového ovládání se ale vzhledem k omezeným možnostem Windows Mobile 6 nedočkáme. Na internetu se již objevily i soubory, které jsou pro spuštění Manily vyžadovány, a pokud si prostředí chcete vyzkoušet, stačí si je stáhnout, nicméně zatím jen pro VGA. Na QVGA je současná verze téměř nepoužitelná, nicméně na xda-developers se už objevily první pokusy o portaci na Kaisera (QVGA). Aplikaci do svého zařízení instalujete na vlastní nebezpečí a server SmartMania.cz nenese žádnou odpovědnost za případnou ztrátu dat ani jiné následky. Neoficiální informace hovoří o tom, že bychom se ostré verze Manily mohli dočkat v druhé polovině tohoto roku, a já pevně doufám, že do té doby HTC ohlásí další nové zařízení vybavené VGA displejem a grafickým akcelerátorem.

Aktualizováno: Od českého zastoupení společnosti HTC se nám podařilo zjistit, že uniklá aplikace je jen část z celého nově připravovaného prostředí, které by mělo ovládání systému pozvednout na vyšší úroveň. Uvidíme, do jaké míry se tato slova potvrdí, osobně do Manily vkládám velké naděje.

- -

Zdroj: MSmobiles

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. 1. Graficky mi to nepřijde moc hezké, uvítal bych barvy a třeba i obrázky.
  2. Pokud při běžné práci v menu bude neutále pracovat grafický akcelerátor, tak jsem zvědav na výdrž baterky…

 2. nahodim virtualVGA a du testnout

 3. Ten týpek v tom videu nebude mluvit od maluička angličtinou
  Jinak nevím ,ale ten čas se mě moc nelíbí… Moc to bije do očí.. To „otáčení stránek“ nebude to nejlepší řešení zobrazování času.. A ta grafika je taková moc fádní…

 4. Pouzitelnost tohoto TouchFlo vidim stejne jako pouzitelnost minulych verzi = nula, nic, amaterismus… Je videt ze trosku se zamyslet je porad hrozne tezka vec. Jako jediny slusne vyhlizejici pocin v dnesni dobe vidim PointUI, kde mi ale chybi zobrazeni programu jako ikon napr. 3×3 a ne v seznamu pod sebou (to mi pripomina zobrazeni Java programu v mem starem telefonu – v PDA by to melo byt na jine urovni).

 5. to kapu>>>
  co je BFU? jinak s tebou souhlasim… pochybuju ze nekdy budu neco takovyho pouzivat…
  – mam prilezistost pouzivat kostku, point ui atd. a stejne na to seru a pouzivam standard wm6 a v pohode mi to staci aji prstama to de kdyz se chce

 6. Kluci musite trochu davat pozor kdyz uz si to video pustite. Cast je uvedena i v clanku -ano je to velmi pomale ale hlavne: ten clovek to nacpal na HTC Universal…
  Novy pristroj pronejz je Manila urcena ma obsahovat graficky akcelarator a vetsi porci pameti… Takze toto video berte jako info o vzhledu a zpusobu pouzivani.
  O uzitne hodnote a funkcnosti nechci diskutovat, je to vec kazdeho z Vas a nakonec kdo to tam nechce muze to vypnout nebo natahnout Rom, ze ktere uz to nekdo vyoperoval (o moznosti ukuchtit si rom vlastni ani nemluve)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).