TOPlist

HTC Libra: Nové informace, finální hardwarové parametry

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

HTC LibraPůvodně se očekávalo, že HTC Libra bude PocketPC, nakonec se z ní ale vyklubal velice dobře vybavený Smartphone. Jako první tento telefonu nabídne americký operátor Verizon Wireless, prodávat jej bude pod označením UTstarcom SMT5800. Na pultech amerických obchodů by se Libra měla objevit už v prvním čtvrtletí roku 2007, zajímavostí určitě je kombinace zelené, stříbrné a černé barvy, do kterých Verizon Libru převléknul. U tohoto brandu bude bohužel chybět podpora GSM sítí, používat jej tak budou moci pouze uživatelé EvDO sítě, přesto bychom se o něco později měli setkat i s GSM verzí Libry (pravděpodobně jako HTC Vox), u které zamrzí snad jen absence UMTS.

Zajímavostí obou smartphonů je vlastní hardwarová klávesnice, která se vysouvá ze spodní části telefonu (podobně jako u HTC Wizarda nebo TyTNa). Zatím ale není jasné, jak vyřešil výrobce ovládání, jelikož Libra/Vox postrádají jakýkoliv ovládací joystick. I tak se ale bude jednat o jeden z nejzajímavějších smartphone telefonů příštího roku, pro úplnost se můžete podívat na tabulku finálních hardwarových parametrů.

Název  HTC Libra (EvDO); HTC Vox (GSM)
Operační systém  Windows Mobile 5.0 AKU3 Smartphone edition 
Displej  Aktivní TFT 240x320px, 65k barev, 2.4″ 
Procesor  pravděpodobně TI OMAP 200Mhz 
Paměť  128MB ROM, 96MB RAM; (Vox pouze 64MB RAM) 
Datové funkce  Wi-Fi, Bluetooth 
Sítě  CDMA EVDO; (Vox quad-band GSM)
Fotoaparát  2Mpx, max. 1600x1200px 
Paměťová karta  MicroSD 
Další vlastnosti  Výsuvná QWERTY klávesnice 

HTC Libra jako SMT5800 (EVDO verze); HTC Vox (GSM verze)
Libra Vox

Zdroje: MSmobiles, EngadgetMobile

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku