Domů » Bleskovky » HTC ještě neumřelo. První letošní mobil cílí na nenáročné uživatele

HTC ještě neumřelo. První letošní mobil cílí na nenáročné uživatele

Společnost HTC s mobilními telefony nekončí, a to i přes alarmující finanční výsledky. Prvním telefonem, který letos vstoupí na trh, bude čerstvě představený model Wildfire R70. Zaujmout chce především nenáročné telefonisty. Na většinu trhů se však zařízení nepodívá. Zákazníci s omezeným rozpočtem jej zakoupí například v Thajsku nebo Indii.

HTC wildfire r70 1

HTC Wildfire R70: co ukrývá pod kapotou?

Telefon nabídne 6,53palcový HD displej s poměrem stran 19,5:9. Na zádech zařízení se nachází fotografický modul se třemi čočkami s rozlišením 16 + 2 + 2 MPx. Co se týče hardwarové výbavy, o chod telefonu se bude starat osmijádrový čipset MediaTek Helio P23 s frekvencí 2 GHz, kterému sekundují 2 GB RAM a 32GB úložiště, které lze rozšířit vložením paměťové karty.

HTC wildfire r70 2

Slušnou výdrž by měl zajistit akumulátor s kapacitou 4000 mAh. Nechybí ani duální slot na SIM karty či podpora LTE. Potenciální zájemce naopak příliš nepotěší přítomnost staršího Androidu ve verzi 9 Pie, přičemž aktualizace na novější nejspíše nikdy nedorazí. Myslíte, že se mobilní divize HTC ještě někdy dokáže vyhrabat z finanční mizérie? Dejte nám vědět v komentářích.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.