TOPlist

HTC Herald se představuje, bude lepší než TyTN ? (aktualizováno)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

HTC HeraldO chystaném PocketPC HTC Herald se toho zatím mnoho nevědělo, server SoloPalmari dnes ale přinesl exkluzivní informace a první živé fotografie, díky kterým si je možné o Heraldovi udělat pestřejší obrázek. Nikoho už asi nepřekvapí operační systém Windows Mobile 5.0, který by měl být obohacený servisním balíčkem AKU 3.2. Také displej zůstává zcela totožný jako u jeho předchůdců; MDA Varia a HTC TyTNa (dotykový QVGA, 320x240px, úhlopříčka 2.8\”). Ani s pamětí se výrobce nikterak nepředal, 128MB ROM a 64MB RAM jsou dnes parametry zcela běžné.

Velkým zklamáním je použitý procesor – bylo by dobré, kdyby inženýři v HTC věděli, že procesory od Texas Instruments (OMAP) s 200Mhz frekvencí pomalu přestávají stačit. Vždyť už TyTN obsahoval poměrně rychlý 400Mhz procesor od Samsungu, proč se tedy výrobce rozhodl udělat takový ústupek ? Na druhou stranu musím pochválit rozměry, respektive tloušťku Heralda, která je příjemných 18mm. To je na PocketPC s vlastní hardwarovou klávesnicí velmi dobré a zde je velmi pěkně vidět, jak nám zařízení postupně \”hubnou\”. HTC Wizard měl na tloušťku 24mm, TyTN o dva milimetry méně a Herald se rozhodl ubrat další čtyři.

Fotografie bude možné pořizovat 2Mpx kamerkou, paměť půjde rozšířit pomocí miniSD karet. Jak je patrné z fotografií, Heraldovi chybí přední kamerka pro videohovory, přesto se u něj s podporou sítí třetí generace setkáme, a to včetně technologie HSDPA. Jen si budeme muset nechat zajít chuť na videohovory. S touto netradiční vlastností jsme se setkali již u smartphonu HTC MTeoR, mezi uživateli ale příliš ovací nesklidila, přesto se ji HTC rozhodlo použít i u Heralda. Nevím jak vám, ale mě poslední dobou přijde, že si v HTC dělají co chtějí a vůbec nereagují na potřeby trhu a potencionálních zákazníků. Od nového zařízení bych rozhodně čekal o něco vyspělejší funkce. Takhle to bude Herald na trhu mít opravdu těžké, velmi důležitá tak bude jeho cena. Další informace nejsou v tuto chvíli k dispozici.

Aktualizováno 8.10.2006: Podle nejnovějších informací nebude HTC Herald obsahovat UMTS/HSDPA modul, ale pouze klasickou kombinaci GSM/GPRS/EDGE, což je rozhodně škoda. Díky tomu jej nemůžeme považovat za nástupce TyTNa, ale spíše upravenou verzi staršího Wizarda.

1

2

3

Zdroj: SoloPalmari.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku