TOPlist

HTC HD2: Neoficiální Windows Phone 7 ROM existuje, potvrzují to uniklé fotografie a videa

Ještě před únorovým oficiálním představení Windows Phone 7 to vypadalo, že by se majitelé HTC HD2 mohli dočkat oficiálního upgrade, nicméně po Mobile World Congressu v Barceloně bylo potvrzeno, že se tak nestane. Zní to až absurdně, ale HD2 nesplňuje podmínky pro tenhle nový systém z toho důvodu, že má pod displejem více tlačítek než je vyžadováno. Druhým problémem je fakt, že HTC chystá na konec roku vlastní WP7S zařízení a kdyby uvolnila upgrade pro starší HD2, částečně by se tím připravila o zisk. Nic ale není ztraceno, okolo WM/WP7S existuje početná komunita a právě nyní o sobě dali vědět šikulové z Ruska.

Ti totiž na internetu zveřejnili několik videí a fotografií HTC HD2, na kterém běží beta verze systému Windows Phone 7. Při načítání zdrojové stránky mě ihned napadla myšlenka, že se jedné o podvrh, ale když jsem se podíval na přiložená videa, změnil jsem názor. Tohle vážně nevypadá na žádný vtípek a snahu získat na sebe pozornost, ale na skutečnou portaci testovací verze systému Windows Phone 7 na HD2. Fotografie by díky dostupnosti hacknutého image WP7S pro emulátor nebyl žádný problém zfalšovat, jednoduše by stačilo uložit několik obrázků z emulátoru a ty pak přes celou obrazovku zobrazit na HD2. A právě proto autoři zveřejnili videa, ve kterých systém reaguje zcela stejně, jako jsem to měl možnost vidět na prototypu zařízení v Barceloně; z tohoto důvodu si myslím, že nám tam autoři nepouštějí žádné předem natočené video systému přes celou obrazovku, ale že se jim skutečně podařilo portovat ROM na HD2.

- - - -

Podle HTCpedia.com je v systému aktuálně funkční Wi-Fi, GPS a Bluetooth, nicméně ROM má zatím problémy s akcelerací grafiky a pomalou odezvou, která je patrná už z přiložených videí. Dobrou zprávou je, že se autor v brzké době chystá zveřejnit beta verzi ROM, kterou si bude moci vyzkoušet každý majitel HD2 s HardSPL unlockem. Situaci okolo WP7S a HD2 budeme na SmartManii i nadále sledovat a jakmile se nějaká ROM objeví, dozvíte se o tom.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku