HTC Firestone: Nový obrázek a detailnější technická specifikace

- Zhruba před měsícem se na internet dostalo několik nových informací o zařízení HTC Firestone, a i když původní rendery vypadaly celkem věrohodně, nejednalo se o finální podobu. Tu by mohl zachycovat nový obrázek, který dnes z HTC uniknul, i když ani v tomto případě nelze s jistotou říci, zda se výrobce neodhodlá k nějakým dalším změnám. Neoficiální informace hovoří o tom, že by Firestone mohl disponovat kapacitním displejem (3,6 palce, WVGA rozlišení) a už dříve se objevilo několik spekulací o tom, že systém Windows Mobile 6.5 podporu pro tento typ displejů nabídne. O svižný chod systému se postará 600 MHz procesor od Qualcommu (typ MSM8250).

Telefonní modul si poradí jak s klasickými GSM sítěmi (GPRS/EDGE), tak také s UMTS a HSDPA. K dispozici bude pěkných 512 MB vnitřní paměti Flash ROM a 256 MB operační paměti RAM. Uživatelská data bude možné ukládat na paměťové karty microSDHC a dobrou zprávou je, že by slot měl být přístupný bez nutnosti sundávat zadní kryt přístroje. Pohybový senzor či podpora Wi-Fi a Bluetooth už dnes asi nikoho nepřekvapí, tyto prvky jsou totiž pevnou součástí čipové sady a setkávat se s nimi budeme i u dalších modelů. Potěšující je přítomnost 8 MPx fotoaparátu a především 3,5 mm výstupu na sluchátka.

-

Na přední straně se dočkáme nejen několika systémových tlačítek, ale pravděpodobně i druhého systémového reproduktoru, což vypadá trochu netradičně (opět ale zdůrazňuji, že nemusí jít o finální podobu přístroje). HTC Firestone by se měl oficiálního představení dočkat už velice brzy a sám jsem zvědavý, jaká vlastně jeho finální podoba bude a co nového si pro nás HTC dále připraví.

Zdroj: WMPowerUser.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku