HTC Evo 3D pro Evropu představen: 3D bez stereoskopických brýlí

V březnu letošního roku společnost HTC představila nabušený telefon s dvoujádrovým procesorem a 3D displejem, který byl ale určený pouze pro americký trh. Po několika měsících čekání se konečně dočká i Evropa; po hardwarové stránce jde o téměř identická zařízení a co se týče vzhledu, poznáte je od sebe pouze díky odlišné barvě rámečku okolo dvojice 5Mpx kamer.

Trojici dvoujádrových telefonů LG Optimus 2X, Samsung Galaxy S II a HTC Sensation už brzy doplní evropská verze modelu Evo 3D, která nabídne CPU od Qualcommu s taktem 1,2 GHz pro každé jádro. Společně s operačním systémem Android 2.3 se dočkáme i nejnovější verze uživatelského prostředí HTC Sense, kterou můžeme nalézt také v HTC Sensation. V případě HTC Evo 3D se ale můžeme těšit na vylepšené prostorové efekty. Při srovnání s americkou verzí HTC Evo narazíme jen na minimum rozdílů. Co se hardwaru týče, evropská verze nebude podporovat 4G sítě operátora Sprint, což nám nijak nemusí vadit. Vnitřní paměť bude mít kapacitu 1 GB ROM, americká varianta nabízí kapacitu čtyřikrát větší. Design, hmotnost i celkové rozměry opět zůstaly nezměněny, evropská verze má pouze jinou barvu linky, která lemuje prostor okolo zadních kamer.

- - -   

O zobrazování se postará prostorný Super LCD displej s úhlopříčkou 4,3″ a qHD rozlišením (540 × 960 px), který bude navíc chráněný ochranným sklem Gorilla glass. A to není vše, displej dokáže zobrazovat 3D obraz bez nutnosti použití stereoskopických brýlí.

- - -

Každá z kamer na zadní straně nabízí 5Mpx  čip. Společně zvládnout vytvářet 3D video v HD rozlišení (720p) a 3D fotografie v rozlišení 2 MPx. Kromě toho můžete pořizovat klasické video ve fullHD a normální fotografie v 5MPx rozlišení. „Chytré telefony zcela změnili způsob jakým lidé telefonují, vyhledávají informace nebo v dlouhých chvílích krátí dlouhý čas. Vysoká úložná kapacita dnešních telefonů dovoluje s sebou nosit oblíbenou hudbu, seriály a filmy v HD kvalitě,“ říká Florian Seiche, prezident HTC EMEA a dodává: „Nové HTC Evo 3D reaguje na aktuální trend ve spotřebním průmyslu a uživatelé si mohou vychutnat svou filmovou sbírku ve zcela novém 3D rozměru.

-

Společně s dvojicí pěti megapixelových čoček na zádech telefonu obsahuje HTC Evo 3D také nové funkce pro lepší obsluhu fotoaparátu. Uživatel si může jednoduše vybrat, zda chce fotit ve dvou nebo trojrozměrném modu díky posuvnému tlačítku na boku zařízení. Pro vytváření profesionálně vypadajících fotografií obsahuje HTC Evo 3D novou funkci Tiltshift Effect. Ta umožňuje pouhým tahem prstu provádět rozmazání vybraných scenérií v pozadí při zachování ostrosti objektů v popředí, čímž vytváří dojem minimální hloubky ostrosti. Při fotografování v prostředí s nižší intenzitou osvětlení zaručuje hodnota světelnosti f/2,2 u obou čoček nižší expoziční časy a kvalitnější fotografie.

Doporučená maloobchodní cena je 14 999 Kč včetně DPH, s uvedením na český trh se počítá v průběhu července.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku