TOPlist

HTC Erato: Nástupce Star Treka s podporou UMTS a GPS (podrobné informace)

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-O nástupci u nás nepříliš rozšířeného HTC Star Treka jsme vás poprvé informovali v tomto článku. V té době však byly veškeré dostupné informace trochu zkreslené, nyní si ale díky serveru PDAdb.net můžeme o smartphonu Erato udělat lepší obrázek. Konstrukčně se bude jednat o velmi tenký telefon véčkové konstrukce, který nabídne dva displeje. U toho vnitřního můžeme počítat s QVGA rozlišením (2.4\”) schopným zobrazit 65k barevných odstínů, vnější, také barevný, nabídne rozlišení 128x128px a úhlopříčku 1.2\”. Operační systém dospěl do verze 6 Standard (nenechte se zmást přiloženým renderem); také procesor si značně polepšil – 400Mhz Samsung zaručí rychlou odezvu a výkon při práci v systému. Tento typ procesoru byl také použit kvůli integrovanému UMTS/HSDPA modulu a videohovorům, na 200Mhz OMAPu by to přece jenom nebylo to pravé. S pamětí výrobce nikterak neexperimentoval, a tak klasická kombinace 64MB RAM/128MB ROM dnes už nikoho nepřekvapí. Na druhou stranu budou ale tyto hodnoty u smartphone telefonů ještě nějaký čas plně dostačovat.

Kromě podpory UMTS nabídne Erato samozřejmě i klasický quad-bandový GSM modul (EDGE/GPRS), Bluetooth ve verzi 2.0 a podporu microSD karet. Na Wi-Fi se zapomnělo, což je veliká škoda. Velkou radost mám z integrovaného GPS přijímače s čipem SiRF Star III a FM Rádia. Klasický fotoaparát nabídne rozlišení 1.9Mpx, pro videohovory je připravena VGA kamerka na přední straně.

Podle hardwarových parametrů vypadá HTC Erato (S420) opravdu velice lákavě, chybějící Wi-Fi je ale velké mínus. I tak se ale bude jednat o špičkově vybavený telefon, za který si budeme muset trochu připlatit. Překvapuje mě také, že by měl být Erato uveden na trh už v dubnu tohoto roku, když se o něm až doposud téměř nic nevědělo.

- -

Zdroje: SmartphoneThoughts, PDAdb.net

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku