TOPlist

HTC Desire: Obsah balení, první spuštění, fotografie a záznam videa

Dlouho očekávaný komunikátor HTC Desire se konečně začal prodávat na českém trhu. Výrobce nás na tenhle povedený kousek začal lákat už v únoru, kdy proběhla jeho premiéra na Mobile World Congressu v Barceloně (zobrazit článek). Design je podle mého názoru spíše průměrný, ale jeho síla se ukrývá uvnitř, kde schovává 1 GHz procesor a další bohaté parametry. Telefon jsem vybalil, natočil a vy se sním nyní můžete krátce seznámit. Na velké recenzi začínám pracovat na plné obrátky :-) .

HTC Desire láká také na kapacitní WVGA displej s úhlopříčkou 3,7“, který se skvěle hodí nejen pro sledování filmů, ale také pro prohlížení internetu. Vyrobený je technologií AMOLED a jeho zvláštností je, že jeden pixel se neskládá ze tří subpixelů, ale pouze ze dvou. Díky tomu mohou někteří lidé vnímat barvy trochu odlišně a šedivá se tak může zdát trochu narůžovělá (více se o tom dozvíte v našem fóru). Telefon dostal do vínku Android 2.1 obohacený o uživatelské rozhraní HTC Sense, které je tvořeno několika položkami, na které si můžete umístit celou řadu užitečných widgetů; novinkou je zde také podpora pro animované tapety, takže pokud si na tyhle blbinky potrpíte, bude se vám Desire líbit ještě víc.

- - - -
HTC Desire na oficiálních renderech

1 GHz procesor Qualcomm Snapdgragon dodává zařízení dostatečnou dravost a veškeré reakce v systému jsou skutečně bleskové. Příliš často se rozhodně nevidí, aby měl telefon více RAM než ROM, ale u Desire tomu tak skutečně je (576 MB RAM/512 MB ROM). Telefon mám teprve krátkou dobu, takže na informace o výdrži si budete muset počkat a případně sledovat reakce a první zkušenosti uživatelů v diskuzi.

Stranou nesmí zůstat ani fotoaparát. Ten disponuje rozlišením 5 MPx a fotit můžete jak klasické snímky s poměrem stran 4:3, tak i širokoúhlé s poměrem 5:3. K dispozici jsou i nižší rozlišení (3 MPx, 1 MPx a VGA) + nastavení expozice, barev a vhod mohou přijít i některé efekty (sépie, negativ, černobíle…). Snímky se ukládají ve formátu JPG a výsledná kvalita mi nepřijde nijak oslnivá; očekával bych věrnější barvy a lepší ostrost.

- - -
Další snímky pořízené 5 MPx fotoaparátem HTC Desire naleznete v galerii

Nahrávat můžete také video ve formátu 3GP v maximálním rozlišení 800×480 px při 25 FPS. Většinu nastavení pro fotografie lze aplikovat také na video, jen přisvětlovací diodu pro záznam používat nelze. Kvalita záznamu videa je také spíše průměrná, ostatně podívejte se sami na přiloženou ukázku.

Tolik tedy k prvnímu představení HTC Desire. Jestliže máte k tomuto zařízení nějaký specifický dotaz, doporučuji pro jeho položení využít našeho diskuzního fóra; v komentářích se to snadno ztratí. Kompletní hardwarové parametry naleznete v tomto PDF dokumentu, zde je k dispozici český uživatelský manuál a příručka pro rychlý start.

- - -

- - -

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku