TOPlist

HTC Athena: Neoficiální informace a první render

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

HTC AthenaHTC Athena je pojem, který se mezi příznivci Windows Mobile stal téměř legendou. Skoro nic se o něm nevědělo, přesto se o něm mluvilo pouze v superlativech, mnozí jej dokonce označovali za nástupce HTC Universala; bude ale opravdu tak dobrý ?

Server BengalBoy.com přinesl exkluzivní informace a první render Atheny, pojďme si proto toto PocketPC trochu přiblížit. Kdo by očekával Windows Mobile \”Crossbow\”, bude zklamán, najdeme zde klasické WM 5.0 Phone edition. O svižný chod se postará procesor taktovaný na 400Mhz (pravděpodobně Samsung S3C2442), k dispozici bude 256MB ROM a 64MB RAM. O zobrazování se postará dotykový displej s úhlopříčkou 3.5″ a QVGA rozlišením (320x240px). Je škoda, že při takové úhlopříčce výrobce nepoužil rovnou VGA displej, který by Atheně určitě slušel mnohem více.

GSM modul je tribandový (900/1800/1900Mhz), chybět nebude podpora GPRS a EDGE. Trochu nejasně to zatím vypadá s podporou UMTS (2100Mhz), některé zdroje uvádějí, že jej Athena bude podporovat, jiné zase ne (na dílu displeje si ale lze všimnout tlačítka pro uskutečnění videohovoru). Bezdrátová konektivita je zaručena díky Wi-Fi 802.11b/g modulu a Bluetooth verze 2.0. Třikrát hurá, po dlouhé době tu máme zařízení s SD/IO slotem pro paměťové karty. Fotografie bude možné pořizovat 2Mpx fotoaparátem, který disponuje přisvětlovací diodou a makro režimem (podobně jako u HTC TyTNa). Chuť si nechme zajít na USB Host, jelikož Athena komunikuje přes USB 1.1, k PC se připojuje přes miniUSB konektor.

1

Velice zajímavě vypadá výsuvná hardwarová klávesnice, tlačítka nejsou nikterak vystouplá a dokonale kopírují rovný povrch spodního dílu, jak se na ni bude psát ale ukáží až praktické zkušenosti. Na spodním dílu jsou navíc netradičně umístěny veškeré klasické klávesy pro ovládání systému (Sluchátka pro příjem a ukončení hovoru, SoftKeys…). Je také téměř jisté, že finální podoba komunikátoru bude trochu odlišná, i tak bude ale Athena velice zajímavým zařízením, splnila však opravdu vaše očekávání?

2 3

Zdroj: the::unwired

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku