HTC Athena: Bude to bomba + živé fotky !

-Minulý týden jsme vám přinesli první informace o chystaném PocketPC HTC Athena, které publikoval server Bengalboy.com. Za poslední týden se ale vynořily zcela nové skutečnosti, podle kterých by Athena neměla být jen tuctové PocketPC, ale opravdu výkonný stroj. Ostatně tato prognóza byla Atheně přisuzována už dříve, starší publikované informace proto byly pro mnohé velkým zklamáním. Zdá se ale, že je nakonec vše jinak; HTC Athena bude silným zařízením, a právem může nosit stejné jméno, které měla řecká bohyně Pallas Athéna.

Podle nových informací by Athena mohla skutečně být nástupcem HTC Universala, velikostně by ale měla být ještě o něco větší a také těžší, tloušťka by měla zůstat stejná. Rychlý chod by měl zajišťovat procesor Intel Xscale o frekvenci 624Mhz. O zobrazování se postará opravdu veliký VGA displej s úhlopříčkou rovných 5\”, samozřejmě bude dotykový. Telefonní funkce bude zajišťovat tribandový GSM modul (podpora GPRS/EDGE třídy 10), chybět nebude ani podpora UMTS, o HSDPA se zatím nikde nehovoří. Nikoho asi nepřekvapí, že u tak vybaveného zařízení nalezneme Wi-Fi 802.11b/g a Bluetooth verze 2.0. O skutečné kapacitě operační paměti RAM se toho zatím mnoho neví (pravděpodobně by měla mít 128MB), ale ROM by měla nabídnout obrovskou kapacitu 8GB!

V původní specifikaci nebyla o GPS navigaci ani zmínka, nyní to ale vypadá, že Athena nabídne také vlastní integrovaný GPS přijímač. A to ještě není vše, pro pořizování fotografií by měl být připraven 3Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou a makro režimem. Pokud by vám náhodou obrovská vnitřní paměť nestačila, můžete ji ještě rozšířit pomocí miniSD karet. Třešničkou na dortu je dvojice stereo reproduktorů (které má mimochodem i HTC Universal), VGA výstup a G-senzor, který by měl sloužit k zabezpečení samotného zařízení. Napájení tak výkonného hardware by měla zajišťovat baterie s kapacitou 2200mAh.

Spoustu otazníků zůstává u klávesnice. Některé zdroje hovoří, že bude odnímatelná, jinde se píše, že bude sloužit jako kryt displeje (podobně, jako např. u Sony-Ericssonu P9xxx), jak to s ní ale skutečně bude se dozvíme, až budou venku první skutečné fotografie.

Nové technické specifikace vypadají opravdu jako z pohádky, a snad by se už brzy mohly proměnit ve skutečnost. Informace nepocházejí z oficiálního zdroje, a proto je prosím berte s rezervou. Pokud jsou ale skutečně pravdivé, můžeme se v roce 2007 těšit na opravdu výkonné PocketPC, které nabízí snad vše, co si může náročný uživatel přát, ve výčtu funkcí mi chybí snad jen vlastní grafický akcelerátor. Co si o nové Atheně myslíte vy?

Aktualizováno 12:55: Server PDAclub.pl přinesl exkluzivní živé fotografie tohoto zařízení. Díky nim můžeme rozluštit záhady kolem klávesnice, která je skutečně odnímatelná. (za informaci děkuji uživateli PeterBR)

-

-

-

-

Kompletní sadu obrázku naleznete zde.

 

Zdroje: the::unwired, xda-developers, pdaclub.pl

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku