TOPlist

HTC 7 Trophy: První pohled na komunikátor s Windows Phone 7 (video)

Už několik dní máme k dispozici jeden z prvních Windows Phone 7 telefonů, model HTC 7 Trophy, který si budete moci prohlédnout například na chystaném srazu čtenářů SmartMania.cz (více informací). Připravujeme pro vás také plnohodnotnou recenzi, nicméně abychom vám zkrátili čekání, máme pro vás nyní první videopohled, ve kterém si komunikátor blíže představíme a nahlédneme také do prostředí nových Windows Phone 7.

Při prvním zapnutí telefonu vás přivítá konfigurační průvodce systému Windows Phone 7, ve kterém si nastavíte Live ID účet a případně také heslo do dostupné bezdrátové sítě. Telefon vám rovněž nabídne automatické nastavení datových přenosů, to však použijte pouze v případě, že máte u svého operátora aktivní některých z datových tarifů. V opačném případě by se vám tahle legrace mohla pěkně prodražit. Po dokončení konfigurace na vás vykoukne hlavní obrazovka WP7 s několika panely zajišťujícími přístup do systémových aplikací a hubů. První, čeho si při zkoumání systému všimnete, je blesková odezva a přesné reakce; v tomhle směru Windows Phone 7 opravdu velmi příjemně překvapily, ale je veliká škoda, že jinak je systém zatím plný nejrůznějších omezení. Podrobně se na Windows Phone 7 podíváme v samostatné recenzi, teď se budeme věnovat samotnému zařízení.

Hardwarové parametry
Operační systém: Windows Phone 7
Procesor: Qualcomm Snapdragon QSD8250, 1 GHz
Displej: kapacitní S-LCD, 3.8″, WVGA (480×800 px), 16 milionů barev
Paměť: 576 MB RAM, 512 MB ROM + 8 GB vnitřní paměti (microSDHC karta, bez možnosti výměny)
Telefon: čtyřpásmový GSM modul (GPRS/EDGE třídy 12), 3G/HSDPA (900/2100 MHz)
Konektivita: Bluetooth 2.1 (AVRCP, HFP, HSP, PBAP), Wi-Fi 802.11b/g, USB 2.0/micro USB
GPS: ano, 20 kanálů, podpora A-GPS, digitální kompas
Fotoaparát: 5 MPx, přisvětlovací dioda, autofocus, záznam videa v HD rozlišení (720p)
Rozměry: 118,5 × 61,5 × 11,96 mm
Hmotnost: 140 gramů včetně baterie
Baterie: Li-ion 1300 mAh
Doba hovoru: 405 minut v GSM, 330 minut v 3G
Pohotovostní režim: 360 hodin v GSM, 435 hodin v 3G
Další informace: 3,5 mm jack, pohybový senzor, proximity senzor, světelný senzor, FM rádio, synchronizace multimédií přes Zune software

- - -

Při testování HTC 7 Trophy mě trochu zarazila výdrž baterie, protože při běžném používání telefon zpravidla dobíjím každý den při nastavení poloviční úrovně podsvícení displeje, a podotýkám, že mu nedávám nikterak zabrat. Při používání datových přenosů nebo aktivním připojení přes Wi-Fi není problém telefon vybít za 5 – 6 hodin a rychle ukazatel baterie klesá i při hraní náročnějších her. Situace je podobná jako u komunikátoru HTC Desire, který rovněž na jedno nabití vydrží zhruba den, nicméně HTC 7 Trophy má oproti Desire ještě o 100 mAh menší kapacitu baterie, což se zřejmě muselo někde projevit.

- - -

Výtku mám také k fotoaparátu, který zvládá pořizovat snímky v 5MPx rozlišení, nicméně výsledná kvalita je spíše průměrná. Věrohodnost barev je dobrá, avšak fotografie by si zasloužily lepší ostrost, které však nedosáhnete ani za dobrých světelných podmínek. Pokud se na snímky podíváte opravdu pozorně, uvidíte uprostřed velmi mírný nádech do růžova, ale oproti modelu HD2 je to zanedbatelné. Překvapivě dobře fotí Trophy v noci při použití přisvětlovací diody, která bez potíží zvládne prosvítit celou místnost. Telefon zvládá také záznam videa v HD rozlišení (720p), nicméně kvalita výsledného klipu je opět spíše průměrná. Pokud vás HTC 7 Trophy zaujal a máte k němu nějaké dotazy, můžete využít prostoru v komentářích; na vybrané dotazy se pokusím odpovědět v připravované recenzi. Nezapomeňte také sledovat naši novou sekci na fóru, kde se pravidelně objevují zajímavé informace ze světa Windows Phone 7.

- - -

- - -

- - -

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku