Domů » Články » HTC 7 Trophy: První pohled na komunikátor s Windows Phone 7 (video)

HTC 7 Trophy: První pohled na komunikátor s Windows Phone 7 (video)

Už několik dní máme k dispozici jeden z prvních Windows Phone 7 telefonů, model HTC 7 Trophy, který si budete moci prohlédnout například na chystaném srazu čtenářů SmartMania.cz (více informací). Připravujeme pro vás také plnohodnotnou recenzi, nicméně abychom vám zkrátili čekání, máme pro vás nyní první videopohled, ve kterém si komunikátor blíže představíme a nahlédneme také do prostředí nových Windows Phone 7.

Při prvním zapnutí telefonu vás přivítá konfigurační průvodce systému Windows Phone 7, ve kterém si nastavíte Live ID účet a případně také heslo do dostupné bezdrátové sítě. Telefon vám rovněž nabídne automatické nastavení datových přenosů, to však použijte pouze v případě, že máte u svého operátora aktivní některých z datových tarifů. V opačném případě by se vám tahle legrace mohla pěkně prodražit. Po dokončení konfigurace na vás vykoukne hlavní obrazovka WP7 s několika panely zajišťujícími přístup do systémových aplikací a hubů. První, čeho si při zkoumání systému všimnete, je blesková odezva a přesné reakce; v tomhle směru Windows Phone 7 opravdu velmi příjemně překvapily, ale je veliká škoda, že jinak je systém zatím plný nejrůznějších omezení. Podrobně se na Windows Phone 7 podíváme v samostatné recenzi, teď se budeme věnovat samotnému zařízení.

Hardwarové parametry
Operační systém: Windows Phone 7
Procesor: Qualcomm Snapdragon QSD8250, 1 GHz
Displej: kapacitní S-LCD, 3.8″, WVGA (480×800 px), 16 milionů barev
Paměť: 576 MB RAM, 512 MB ROM + 8 GB vnitřní paměti (microSDHC karta, bez možnosti výměny)
Telefon: čtyřpásmový GSM modul (GPRS/EDGE třídy 12), 3G/HSDPA (900/2100 MHz)
Konektivita: Bluetooth 2.1 (AVRCP, HFP, HSP, PBAP), Wi-Fi 802.11b/g, USB 2.0/micro USB
GPS: ano, 20 kanálů, podpora A-GPS, digitální kompas
Fotoaparát: 5 MPx, přisvětlovací dioda, autofocus, záznam videa v HD rozlišení (720p)
Rozměry: 118,5 × 61,5 × 11,96 mm
Hmotnost: 140 gramů včetně baterie
Baterie: Li-ion 1300 mAh
Doba hovoru: 405 minut v GSM, 330 minut v 3G
Pohotovostní režim: 360 hodin v GSM, 435 hodin v 3G
Další informace: 3,5 mm jack, pohybový senzor, proximity senzor, světelný senzor, FM rádio, synchronizace multimédií přes Zune software

 - - -

Při testování HTC 7 Trophy mě trochu zarazila výdrž baterie, protože při běžném používání telefon zpravidla dobíjím každý den při nastavení poloviční úrovně podsvícení displeje, a podotýkám, že mu nedávám nikterak zabrat. Při používání datových přenosů nebo aktivním připojení přes Wi-Fi není problém telefon vybít za 5 – 6 hodin a rychle ukazatel baterie klesá i při hraní náročnějších her. Situace je podobná jako u komunikátoru HTC Desire, který rovněž na jedno nabití vydrží zhruba den, nicméně HTC 7 Trophy má oproti Desire ještě o 100 mAh menší kapacitu baterie, což se zřejmě muselo někde projevit.

- - -

Výtku mám také k fotoaparátu, který zvládá pořizovat snímky v 5MPx rozlišení, nicméně výsledná kvalita je spíše průměrná. Věrohodnost barev je dobrá, avšak fotografie by si zasloužily lepší ostrost, které však nedosáhnete ani za dobrých světelných podmínek. Pokud se na snímky podíváte opravdu pozorně, uvidíte uprostřed velmi mírný nádech do růžova, ale oproti modelu HD2 je to zanedbatelné. Překvapivě dobře fotí Trophy v noci při použití přisvětlovací diody, která bez potíží zvládne prosvítit celou místnost. Telefon zvládá také záznam videa v HD rozlišení (720p), nicméně kvalita výsledného klipu je opět spíše průměrná. Pokud vás HTC 7 Trophy zaujal a máte k němu nějaké dotazy, můžete využít prostoru v komentářích; na vybrané dotazy se pokusím odpovědět v připravované recenzi. Nezapomeňte také sledovat naši novou sekci na fóru, kde se pravidelně objevují zajímavé informace ze světa Windows Phone 7.

- - -

- - -

- - -

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
janac_marek
Uživatel
janac_marek

Nepomôžem si. Hrozne sa mi ľúbi tá úvodná obrazovka WP7 a takto to vidieť polonaživo je ešte lepšie než obrázky.Žiaľ je vidieť, že OS je vázne tam, kde bol iOS a Android na začiatkoch a teda použiteľný len pre nadšencov (a prípadne neznalým amatérom, čo to kúpia v akcii).A mám pocit, že to neplatí len pre OS, ale aj pre samotný HW. Výrobcovia si dali peknú rezervu aby ďalšia vlna zariadení mohla byť jednoducho ďalším boomom. Rozhodne ale raz budem chcieť byť majiteľom WP7 (ak MS bude ten OS vylepšovať). Ale tento rok je na to asi fakt skoro. Viem,… Číst vice »

gr81
Uživatel
gr81

Může mi někco vysvětlit, proč se názvy hubů (people) a některé další informace (teplota) nevejdou celé na display? Je to snížení komfortu, nebo aby člověk musel scroolovat do stran a užil si skvělých animací prostředí?

p.s: Jinak celeé prostředí je super animované, moc pěkné to je. Bohužel smartphone chci kvůli volnosti a přizpůsobivosti, takže WP7 neriskuji.

Standa
Uživatel
Standa

Protože je menu horizontální i vertikální, vyřešil to MS vtipně takto. Nevýhodu v příliš velkém nápisu nevidím, vždycky poznáš o jaké slovo jde (a je to efektní – tak to přece každý chce), a navíc je tu výhoda v tom, že podle polohy nápisu vždycky víš, v jaké poloze menu zrovna jsi.
To je moje teorie, nevím jestli to stejně vidí i MS :-)

WhiteFaust
Uživatel
WhiteFaust

Já si ještě počkám na HTC 7 Pro, který snad bude po novým roce v prodeji a mé staré Touch Pro 2 ihned nahradím ;-)

morro
Uživatel
morro

Já mám HTC HD7 a jsem naprosto štastným člověkem, IT profesionálové a jim podobným by neměli zapomínat na to, že cílová skupina jsou lidé, kteří technice až tak nerozumí, ale chtějí mít smartphone který bude jednoduchý a na to jsou Windows Phone 7 jak dělaný.

uni
Uživatel
uni

morro: tj, ale na trhu chybí morální nástupce WM (tedy něco pro IT profesionály/korporativní sféru na Win platformě) a kdo jiný, než MS by jej měl nabídnout. Pak přijde „iOS před dvěmi lety“ WP7:-/. Pro mnohé samozřejmě zatraceně hořká pilulka.

morro
Uživatel
morro

Microsoft ztrácí na tomto trhu a proč? protože tu jsou WM, která nejsou dostatečně sexy na to, aby si je lidé kupovali a proto jdou radši k androidu nebo iOS (těchto lidí je víc než IT-ků). Proto se vůbec nedivím jak Microsoft Windows Phone 7 nasměroval. Osobně bych dělal spoustu věcí, kdybych měl fabriku, která se nedokáže v určitých segmentech tolik prosadit a co si budem nalhávat o pěníze jde až v první řadě…

uni
Uživatel
uni

Tak atraktivitu WM poměrně úspěšně zvyšovali výrobci zařízení grafickými nadstavbami (sahající do určité úrovně). Toto ostatně dělají i pro Android, tedy zde je situace stejná. Kde situace není stejná je podpora aktuálního HW ze strany OS, která je u WM tristní, o čemkoli po QVGA a možná tak proximity senzoru to v životě neslyšelo, dnes je HW samozřejmě o míle dále. A jakého výrobce baví psát drivery apod. když to má dělat výrobce OS? Žádného samozřejmě, tak nechali WM svému osudu. Jinak není důvod, proč by WM s podporou aktuálního HW a grafickou nadstavbou měli nějak funkcionalisticky a designově výrazně… Číst vice »

Mirek Kočí
Uživatel
Mirek Kočí

Ono to s tím prodejem a úspěchem WP7 nebude zase tak horké. Odhaduje se, že v den launche se v USA prodalo jen 40 tisíc zařízení, což je v porovnání s Androidem a iPhonem hodně slabé, a vzhledem k téměř 100 miliónové kampani doslova katastrofa.

uni
Uživatel
uni

jj, nějak mi prozatím chybí nadávání lidí, jak je WP7 postaven na marketingu, jak je tomu údajně u iOS (v ČR jsem si nějak ničeho dohromady nevšiml)… Ale co pindů je kolem stále stejných zařízení s WP7 a článek o každé pitomině, už je toho až až a to se bavíme o OS bez zařazení naší republiky do regionů…

janac_marek
Uživatel
janac_marek

Tu je ukážka ako je možné na WP7 vo Worde alebo OneNote označiť viacero slov. Kopírovať ešte nejde, ale ide takýmto spôsobom hromadne zmazať:
[odkaz]

JardaBar
Uživatel
JardaBar

Existuje již funkční navigace pro WP7?

Oslik
Uživatel
Oslik

40.000 prodejů za první den by byla katastrofa, pokud by se to potvrdilo (je to informace z tajného zdroje, tudíž pochybná) a pokud by nebyly problémy s dodávkami. Ale ty byly velké – většina prodejen AT&T měla jen jeden až dva telefony k prodeji. Mnohde byly stojánky, kde byly místo demo přístrojů jen cedulky „bude později“. A dokonce ve značkových prodejnách Microsoftu už většinou odpoledne neměli co prodávat. Vypadá to na havárii dodávek. Což je koneckonců lepší, než kdyby šlo o naprostý nezájem. Ale obecně se čekal pomalejší start, tohle není Apple. Na druhou stranu, pokud bude start opravdu hodně… Číst vice »

Oslik
Uživatel
Oslik

Ad Navigace: V marketplace už myslím jedna je, ale žádná známá značka. Existuje spekulace, že v lednovém update OS (které přinese především Copy and Paste), bude zahrnuta systémová navigace postavená na Bing mapách. Jestli bude schopná kešovat mapy pro cestu do zahraničí, je otázka. Spíš o tom pochybuji. V ČR by ale měla stačit, pokud se to potvrdí.

Oslik
Uživatel
Oslik

Ještě jedno číslo, ale také zcela neoficiální: Celosvětově (tedy v 16 zemích mimo USA) byl prodej zahájen měsíc před americkou premiérou. A za ten měsíc se údajně prodalo 300.000 mobilů, přičemž byly také problémy s dodávkami a mnohde brali jen předobjednávky. Není to nic extra, ale není to ani Kin. Předvánoční sezóna se teprve rozbíhá, MS má spoustu handicapů, pro lidi je to nové a třeba já sám bych doporučoval počkat aspoň na první upgrade systému. Podle mne si MS nemůže selhání s WP7 v žádném případě dovolit. Udělá všechno, uvidíte. Mluví se o tom jako o posledním pokusu „pro… Číst vice »

uni
Uživatel
uni

„já sám bych doporučoval počkat aspoň na první upgrade systému.“
Řekl někde MS, jakým způsobem se bude aktualizovat systém, model Apple (OK), model Google (KO)?

Paulos
Uživatel
Paulos

uni: Bude to model MS (NAPROSTO OK) :) Zásadní systémové aktualizace a přidávání nových funkcí bude mít na starosti přímo Microsoft a tyto aktualizace budou oddělené od všech dalších aplikací, ať už OEM či nikoliv.

_Ja
Uživatel
_Ja

Nemůžu si pomoct, ale v současné podobě jsou pro mě WP7 zcela nepoužitelné. Snad za rok-dva. Doufejme. Zatím budu muset vydržet s VM6.1-které mě mimochodem zcela vyhovují.

uni
Uživatel
uni

Paulos: no jestli to bude ve stejném duchu jako „Windows Update“ na WM (klik a nic), tak potěš koště:-)

Paulos
Uživatel
Paulos

Ale kuš uni, mám přátele v USA, kteří měli developerské zařízení. Aktualizace v pohodě přes Zune fungovaly ;)

uni
Uživatel
uni

No tak fajn, dobře to slyšet. Už jen Zune zpřístupnit v našem regionu:-) A třeba trochu lépe než Xbox Live apod;-)

Ruslan Botsyurko
Uživatel
Ruslan Botsyurko

Teď koukám, že je na fotce jízdního řádu dost zřetelně vidět známá růžová skvrna uprostřed.