Domů » Bleskovky » Hry z Xboxu na mobilech? Microsoft testuje technologii, která to umožní

Hry z Xboxu na mobilech? Microsoft testuje technologii, která to umožní

Programový manažer Xboxu Jonathan Hildebrandt oznámil, že všichni testeři, kteří jsou zapojení v programech „Alpha“ a „Alpha Skip-Ahead“ a zároveň žijí ve Velké Británii či Spojených státech, si mohou vyzkoušet velmi zajímavou herní funkci. Nově totiž mohou streamovat hru z konzole Xbox One přímo do svého mobilního telefonu s operačním systémem Android.

xbox android streaming

Nová funkce funguje se všemi Xbox One a Xbox 360 hrami, které má uživatel v Xboxu One nainstalované. Abyste však mohli novinku využívat, musíte nejdříve splňovat několik podmínek. Předně, funkce je v současné době omezená pouze na telefony s Androidem, přičemž Microsoft se dosud nevyjádřil, zda se v budoucnu dočkají také uživatelé s telefony od Applu.

Hry z Xboxu na mobilu?

Dále musíte mít nastavený NAT type na „open“, nebo „moderate“. Co se týče uploadovací rychlosti internetu, vystačíte si i s 4,75 Mbps, Microsoft nicméně doporučuje alespoň 9 Mbps. Síťová odezva by neměla překročit 128 ms, optimálně by však měla dosahovat hodnoty 60 ms a méně. Herní konzole by navíc měla být v „power options menu“ nastavená na „instant-on“.

Tip: Pro Android vyšla strategie Bad North: Jotunn Edition. Ubráníte se před útoky vikingů?

Chytrý telefon, do něhož bude chtít streamovat, by měl mít alespoň Android 6.0 a podporu Bluetooth 4.0. Zároveň se neobejdete bez bezdrátového ovladače, který lze přes Bluetooth připojit k telefonu a aplikace Xbox Game Streaming (Preview), kterou naleznete v obchodě Play. V redakci doufáme, že nová funkce již brzy opustí testování a Microsoft ji zpřístupní všem hráčům.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na