Domů » Bleskovky » HP vyrobilo notebooky ze dřeva. Prodávat se začnou na podzim

HP vyrobilo notebooky ze dřeva. Prodávat se začnou na podzim

Společnost HP se nebojí ve světě počítačů experimentovat s materiály. Na konci loňského roku například představila netradiční počítač Spectre Folio s koženým tělem, letošní veletrh Computex přinesl další „kožené“ notebooky, a premiérově také zbrusu novou řadu Wood Series. Jak název napovídá, hlavní roli bude tentokráte hrát dřevo.

hp wood

HP bude dřevo využívat na svrchní straně základny u modelových řadách Envy a Envy x360, celkem se dočkáme tří různých úprav: Nightfall Black z přírodního ořechu a Ceramic White či Natural Silver z břízového dřeva. Společnost HP se zavázala, že bude dřevo získávat udržitelným způsobem.

hp wood 2

Prvními „dřevěnými“ notebooky budou modely HP Envy 123, x360 13, x360 15 a Envy 17. HP počítá s jejich příchodem letos na podzim, kromě nového originálního povrchu také dostanou novou generaci procesorů od Intelu a AMD.

hp wood 1

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. No to bude vypadat krásně, až se u některých do toho pustí pot :D

  • Tak pokud to bude pečlivě a kvalitně nalakované, něco to snese.
   Osobně se mi to příliš nelíbí,ví výpočetní technice alespoň mě,dřevo příliš neladí,ale své zákazníky si to najde a výrobce patřičně nechá zaplatit

  • Hele to je marný… jediná možnost by byla nějaký epoxy, ovšem v takovém případě zas není důvod dělat dřevěný notebook :D

 2. Marek Studnicka

  Je to zajímavý nápad,špičkové hudební nástroje jako housle apod. se vyrábí z kvalitního materiálu-tedy dřeva,jež se několik let suší,nechá se uležet,poté lakování,částky za tyto mistrovské nástroje jdou do závratných výšin.Jsem tedy zvědav,zda se tato technologie ujme a nijak ji netřeba zavrhovat-proč ne?

  • Spickove hudebni nastroje jsou ze dreva kvuli akustice. Ne kvuli tomu, ze vyrobci jako HP maji designovy team bez vize.

 3. Za maždý strom ktorý kôli tomuto padne (a že ich nebude malo) treba držať smútok. HP už nevie čo od radosti.

  • Dřevo je obnovitelný zdroj, 100% recyklovatelný, těžko se jím získává vliv. Dokonalý win-win materiál ??

  • Jenze tady je ciste na okrasu, uplne zbytecne. Nenahrazuje zadny nerecyklovatelny material.

  • Nahrazuje materiál s velkým dopadem na životní prostředí.

 4. Nejen že to bude drahé a težké… ještě to nevíc bude drahé a těžké ? Ať se na to laskavě vykašlou a soustředí se na PRÁCI!!!

  • resp. na věci, které PŘÍMO souvisí s prací a ne s nějakými designovými nesmysly, které HP stejně NIKDY neumělo…

 5. Mě se to líbí a hlavně to nebude vypadat jako šedá myš ,jako skoro veškeré věci ve výpočetní technice.Když tak kritizujete použití dřeva kvuli designu tak si kupujte nábytek z plástu.Určitě se Vám to bude líbit.

 6. Ano, dřevo, jak známo, skvěle odvádí teplo…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).