Notebook budoucnosti? HP Spectre Folio má kožené tělo a netradiční konstrukci

Společnost Hewlett Packard v pondělí na tiskové konferenci v New Yorku odhalila svoji vizi notebooku budoucnosti. Její nový přenosný počítač se jmenuje Spectre Folio a zaujme nejen prémiovým vzhledem, ale také netradiční konvertibilní konstrukcí.

Kožené desky s notebookem uvnitř

V zavřeném stavu byste netipovali, že v ruce držíte notebook, ale spíše poctivé kožené desky s poutkem na pero. Po otevření však na vás vykoukne 13,3″ displej (Full HD nebo 4K) s poměrem stran 16:9 a prostorná podsvícená klávesnice se zdvihem 1,3 mm. Byť je samotný klávesnicový blok kovový, jeho okolí a také okolí displeje jsou opět vyvedeny z kůže. Nejedná se o žádnou imitaci, ani o žádný tenký povlak, ale o skutečnou prošívanou kůži, na které se v čase bude objevovat patina podobně jako na vaší peněžence.

Introducing The HP Spectre Folio | HP Spectre | HP

Přestože se zařízení otvírá podobně jako jakýkoliv jiný notebook, jedná se ve skutečnosti o konvertibl. Displej se nepřetáčí kolem klávesnice, ale díky mechanismu se dvěma klouby se na ni položí. Toto řešení má oproti 360° konvertiblům nespornou výhodu – v režimu tabletu vaše prsty neulpívají na klávesách, ale na prémiovém koženém povrchu. Na těle počítače dále najdeme celkem 3 USB-C porty, jeden 3,5mm jack, poutko se stylusem schopným rozeznat 4 096 úrovní tlaku a široký reproduktor Bang & Olufsen linoucí se nad klávesnicí v celé její šířce.

Gigabitový LTE internet

A co se skrývá uvnitř? Osmá generace procesorů Intel Core i5 nebo i7 „Y“, které je možné chladit pasivně, takže na zařízení nenajdeme žádné ventilátory. Díky úspornému procesoru má počítač vydržet na jedno nabití až 18 hodin při práci.

Cena a dostupnost

Nejslabší konfigurace obsahující Full HD displej, procesor Intel Core i5, 8 GB RAM a 256GB SSD přijde na 1 299 dolarů (asi 29 100 korun bez DPH), vyšší model s procesorem Intel Core i7 přijde o 200 dolarů dráž. V konfigurátoru je ještě možné navýšit kapacitu úložiště, potěšující je, že všechny varianty obsahují slot na SIM kartu a podporu LTE a rychlostí až jeden gigabit. Dostupnost je stanovena na 17. října.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku