Domů » Bleskovky » HP údajně chystá smartphone s Windows Phone 8

HP údajně chystá smartphone s Windows Phone 8

Společnost HP se v posledních letech na poli chytrých telefonů téměř neangažuje. V dobách Windows Mobile přitom patřila mezi poměrně významné výrobce a někteří si zajisté vzpomenou i na nevydařený pokus s operačním systémem WebOS. Nejnovější informace však hovoří o tom, že se Hewlett-Packard chystá uvést na trh vlastní smartphone s Windows Phone 8.

 

HP Veer s operačním systémem WebOS

Ten by měl přijít až po aktualizaci GDR3, což by mohlo znamenat přítomnost fullHD displeje a čtyřjádrového procesoru. Informace údajně pochází z důvěryhodného zdroje, přesto bychom ji však raději brali s rezervou. Bližší detaily prozatím známé nejsou a tak nezbývá, než čekat na další úniky či oficiální odhalení.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

8 komentářů

 1. Při nějaké tiskovce pronesli, že se chtějí na trhu s telefony odlišit. WP je ideální varianta.

  • čím sa môžu u WP odlíšiť od iných výrobcov bez možnosti úprav ak nepočítame pár bežných aplikáciíí?

  • Odliší se od většiny produkující zařízení s Androidem. WP může HP pomoci dostat se s telefony do firemní sféry, kde by se s Androidem dostávala jen těžko.

  • Odlišovat se zprasenými úpravami jako na Androidu nemusí. Můžou se odlišit cenou, výkonem, designem, zpracováním, pšidanými slzžbami, podporou atd. Je to snad málo?

  • WP nastesti zprasene upravy a omalovanky neumoznuje.WP je primo idelani.Dobry krok.

  • Do business prostředí je prostě WP vhodnější varianta.

  • asdf (neregistrovaný)

   Ale prd. Byznys tvoří zase jen lidé a ti, co jsou v byznyse nemají žádný reálný opodstatněný důvod dávat přednost WP před Androidem.

  • Už jenom bezpečnost je podle mě reálný a opodstatněný důvod, dále pak prvotřídní synchronizace s Exchange nebo integrovaný Office balíček. Přímo v nastavení je také položka „firemní aplikace“, kdy má firma kontrolu nad WP zařízením. Není zrovna málo firem, které řekly že Android není vhodný a místo něj vybrali pro své zaměstnance WP. Například německé O2, italská Gi Group nebo norské hlavní město Oslo. Tohle jsou fakta.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).