HP připravuje Pocket PC s hardwarovou klávesnicí, GPS a Wi-Fi

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

HP připravuje Pocket PC s hardwarovou klávesnicí, GPS a Wi-FiSpolečnost HP nyní pracuje na novém Pocket PC s kódovým označením Oak, které by mělo nabídnout hned dvě klávesnice. Pro rychlé zadávání znaků bude možné využít klasickou numerickou klávesnici pod displejem, pro psaní e-mailů a delších textů přijde vhod výsuvná QWERTY klávesnice. Nový HP Oak bude samozřejmě pracovat s poslední verzí systému Windows Mobile 6.1 Professional. Zatím nejsou patrné přesnější informace o dotykovém displeji, aby se ale Oak prosadil, měl by jej výrobce osadit displejem s VGA rozlišením a úhlopříčkou alespoň 2.8 palce. Dostupné zatím nejsou ani informace o paměti, snad ale inženýři v HP vsadí minimálně na řešení se 128 MB RAM.

Kromě klasického GSM/GPRS/EDGE modulu bude pro rychlá data a videohovory možné využívat technologii UMTS/HSDPA (až 7.2Mbps), a jako každý moderní komunikátor, i HP Oak nabídne bezdrátové moduly Wi-Fi a Bluetooth 2.0. Na cestách pak oceníte integrovaný GPS přijímač. O přísun energie se bude starat baterie s kapacitou 1010 mAh, která by měla vydržet 3.5 hodiny hovoru 360 hodin v pohotovostním režimu (GSM). Podle interního dokumentu HP by se Oak měl na trhu objevit už tento měsíc, a to exkluzivně v distribuci Vodafonu.

-
Screenshot z roadmapy operátora Vodafone

Zdroj: WMPowerUser

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku