Domů » Články » HP připravuje Pocket PC s hardwarovou klávesnicí, GPS a Wi-Fi

HP připravuje Pocket PC s hardwarovou klávesnicí, GPS a Wi-Fi

HP připravuje Pocket PC s hardwarovou klávesnicí, GPS a Wi-FiSpolečnost HP nyní pracuje na novém Pocket PC s kódovým označením Oak, které by mělo nabídnout hned dvě klávesnice. Pro rychlé zadávání znaků bude možné využít klasickou numerickou klávesnici pod displejem, pro psaní e-mailů a delších textů přijde vhod výsuvná QWERTY klávesnice. Nový HP Oak bude samozřejmě pracovat s poslední verzí systému Windows Mobile 6.1 Professional. Zatím nejsou patrné přesnější informace o dotykovém displeji, aby se ale Oak prosadil, měl by jej výrobce osadit displejem s VGA rozlišením a úhlopříčkou alespoň 2.8 palce. Dostupné zatím nejsou ani informace o paměti, snad ale inženýři v HP vsadí minimálně na řešení se 128 MB RAM.

Kromě klasického GSM/GPRS/EDGE modulu bude pro rychlá data a videohovory možné využívat technologii UMTS/HSDPA (až 7.2Mbps), a jako každý moderní komunikátor, i HP Oak nabídne bezdrátové moduly Wi-Fi a Bluetooth 2.0. Na cestách pak oceníte integrovaný GPS přijímač. O přísun energie se bude starat baterie s kapacitou 1010 mAh, která by měla vydržet 3.5 hodiny hovoru 360 hodin v pohotovostním režimu (GSM). Podle interního dokumentu HP by se Oak měl na trhu objevit už tento měsíc, a to exkluzivně v distribuci Vodafonu.

-
Screenshot z roadmapy operátora Vodafone

Zdroj: WMPowerUser

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. No to snad ne… po nekonečnym čekání na tenhle komunikátor jsem koupil HP 914c a teď zpráva, že už by měl jít na trh… grr

  2. senik: No co, prodas 614 a koupis tohle… zandej problem..

  3. Okamžitě bych do něj šel. Škoda, že není více informací.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).