Domů » Články » HP chystá nové PPC: iPaq hw6900

HP chystá nové PPC: iPaq hw6900

iPaq hw6900Na internetu se konečně objevily první informace o chystaném PPC Phone edition od HP. Nový iPaq ponese označení hw6900 (vychází ze staršího modelu hw6700, jehož výroba byla nakonec zrušena), a svými funkcemi jistě dokáže uspokojit i ty náročnější uživatele. 

iPaq poběží na operačním systému Windows Mobile 5.0 s balíčkem AKU 2.0 (Application Kit Update – obsahuje několik vylepšení pro stávající WM5.0). O procesoru se spekulovalo již dříve, původně zde měl být Intel Xscale s taktem 312Mhz, ale podle nejnovějších informací bude takt procesoru ještě lepší – 416Mhz. Zařízení nabídne 128MB ROM a 64MB RAM.

Displej o velikosti 3″ (TFT) nabídne rozlišení 240×240 při 64k barvách. Jak jste si již mohli všimnout z fotografie, iPaq také nabídne vestavěnou klávesnici pro pohodlnější psaní. Díky tomu, že je PPC typu Phone edition, dovoláte se s ním bez problémů v GSM sítích, podpora UMTS však chybí.

Datové přenosy můžete využívat přes GPRS, EDGE či Wi-Fi, které je standardu 802.11b. Že se s tímto zařízením rozhodně neztratíte, zaručí vestavěný GPS přijímač společně s dodávaným TomTom Navigátorem. Velikostí 118x71x21mm a hmotností 165gramů vám v kapse díru neudělá, ale jeho přítomnost bude trochu znatelnější. Paměťové karty typu SD nejsou podporovány, protože iPaq nabízí pouze slot pro miniSD karty, což trochu zamrzí. HP chystá vyrábět dvě verze tohoto modelu, které se od sebe budou lišit pouze integrovaným digitálním fotoaparátem. Model hw6915 bude mít totiž integrovaný 1,3Mpix fotoaparát, model hw 6910 nikoliv. Ostatní hardwarové specifikace jsou totožné. 

Nového iPaqa bychom se pravděpodobně měli dočkat již v tomto čtvrtletí, cena zatím stanovena nebyla.

Zdroj: Brighthand

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).