Domů » Bleskovky » Hovory ve WhatsApp oficiálně: Zatím jen pro Android a BlackBerry

Hovory ve WhatsApp oficiálně: Zatím jen pro Android a BlackBerry

Aplikace WhatsApp patří k nejoblíbenějším kecálkům na světě. K jeho velké rozšířenosti přispívá fakt, že je dostupný pro všechny hlavní mobilní platformy. Po odkoupení autorů této aplikace společností Facebook se dlouho spekulovalo o sloučení s Messengerem. Nakonec vše dopadlo tak, že obě aplikace poběží nezávisle na sobě.

 

Na konci loňského roku proběhla zpráva o chystaném rozšíření funkce WhatsAppu. Textovou komunikaci měly doplnit hlasové hovory. Začátkem letošního roku se začala tato funkce testovat v omezeném okruhu uživatelů. Po poslední aktualizaci jsou již hlasové hovory dostupné všem. Má to ovšem háček – zatím se dostalo pouze na platformu Android (doplňeno: hovory fungují také na WhatsAppu pro BlackBerry).

  

Volání realizujete přímo v prostředí aplikace. Pro jejich uskutečnění je nutné, aby měl volající i příjemce na svém telefonu nainstalovanou aplikaci. Druhou podmínkou je připojení k internetu. Hovory jsou pochopitelně zdarma. Na oplátku jsou ve WhatsAppu zobrazovány reklamy, které ovšem můžete za mírný roční poplatek odstranit.

Kdy se dočkají uživatelé ostatních mobilních platforem, není známo. Předpokládáme, že se tak stane v brzké době.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

15 komentářů

 1. Pavel Černý (neregistrovaný)

  Na BlackBerry také funkční.

  • asat (neregistrovaný)

   Pokud vím, tak volání ve WhatsApp pro BB10 funguje jen s testovací beta verzí, která není oficiálně dostupná.

  • lerion (neregistrovaný)

   Víš špatně. Na BB10 funguje i v normální verzi. A to proto, že je pravděpodobně shodná s tou Androidí. Na WP to nejde proto, protože je třeba update aplikace, jeslikož tato funkce je přímo v aplikaci, zatímco v Androidí verzi to doplnili jen do HTML5 layoutu.

  • asat (neregistrovaný)

   Takže oficiální verze z BBW umí hovory? Zajímavé, že tam tu možnost nikde nevidím.

  • fa (neregistrovaný)

   Ma´m ofi a mozem volat

  • lerion (neregistrovaný)

   ASAT: Mám verzi z BBW a hovory umí.

 2. Zdeněk Beran

  Zajímavé, já zkoušel na Windows Phone a tam je to zatím bez hovorů.

 3. Samone (neregistrovaný)

  Vyzkoušeno mezi Asus Zenfone 6 a Oneplus One, pak mezi Zenfone 6 a Galaxy S4 a u obou velmi dobré…kdo nemá hovory zdarma, určitě další dobrá alternativa…

 4. chinamobile (neregistrovaný)

  pani funguje to ale najvacsia vyhoda whatsapu je ze funguje aj na pripojeni edge.nemusi teda byt 3g.takze mozete volat z kazdej diery.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).