Domů » Bleskovky » Horizon Forbidden West: prohlédněte si 14 minut dechberoucích záběrů z hraní

Horizon Forbidden West: prohlédněte si 14 minut dechberoucích záběrů z hraní

Společnost Sony odvysílala další epizodu online formátu State of Play, který se tentokrát zaměřil výhradně na očekávanou exkluzivitu Horizon Forbbiden West. K vidění byla více než čtrnáctiminutová ukázka hratelnosti, která dala vyniknout plynulým animacím, dechberoucímu grafickému zpracování i novým mechanismům, s jejichž pomocí se navrátivší hlavní hrdinka Aloy pokusí zachránit svět před záhadnou nákazou.

horizon forbidden west 1

Uveřejněné záběry pocházejí z konzole PlayStation 5, což je znát především na vizuální kvalitě. Hra by ovšem měla dorazit rovněž na dosluhující PS4, na níž se však fanoušci budou patrně muset smířit s řadou grafických kompromisů.

Horizon Forbidden West - State of Play Gameplay Reveal | PS5

 

Země v ohrožení

Forbidden West se podobně jako předchozí díl odehrává v tisíc let vzdálené budoucnosti, poté co planetu Zemi zasáhla ničivá katastrofa. Lidé již nejsou pány tvorstva a žijí v primitivních kmenech, zatímco planetu obývají technologicky vyspělé stroje zvířecího vzezření.

Tip: The Last of Us Part II dostává očekávanou aktualizaci, vylepšuje zážitek na PS5

Krajinou se však šíří také zvláštní červená plíseň, která by zanedlouho mohla usmrtit všechen život. Aloy se proto vydává na výpravu do ruin starého světa, aby tam nalezla technologii, která by měla šíření tajemné nákazy zastavit.

Na výpravu s novým vybavením

Hlavní hrdinka bude mít k dispozici nové nástroje, mezi něž patří například užitečný skener, který zvýrazní místa, na která lze v otevřeném světě vyšplhat. Ve výbavě tentokrát nebude chybět ani oblíbený přitahovací hák, který usnadňuje a zrychluje pohyb prostředím. Díky speciálnímu padáku pak budete moci bezpečně plachtit i z těch nejvyšších míst na herní mapě.

Novinkou je také dýchací maska, která vám umožní neomezený pohyb pod vodní hladinou. Robotická monstra lze nově přeprogramovat a využít je nejen jako dopravní prostředek, ale také v boji.

Konkrétního data vydání jsme se bohužel nedočkali, tvůrci však dychtivé fanoušky ubezpečili, že vývoj postupuje podle plánu a že datum vydání zveřejní co nevidět. Stále tak není vyloučeno, že se očekávaná hra objeví na pultech obchodů ještě letos.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

4 komentářů

  1. No další hra, kde stačí s prstem v nose náhodně klikat a vše se hraje samo…

  2. To spracovanie je perfektne. To clovek aby zase kupoval dve konzoly :/

  3. “ Robotická monstra lze nově přeprogramovat a využít je nejen jako dopravní prostředek, ale také v boji.”

    To bylo mozne i v jednicce. Ne u uplne kazdeho stroje ale u casti ano.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).