TOPlist

Honor Magic 5 Ultimate láká na kožená záda, unikátní baterii a bohaté balení

Honor Magic 5 Ultimate 1
  • Honor Magic 5 přichází ve speciální variantě Ultimate
  • Láká především na prémiový vzhled a delší výdrž na jedno nabití

Honor na barcelonský veletrh MWC přivezl novou řadu vlajkových smartphonů Honor 5, kterou tvoří tři samostatné modely – základní Honor 5, vybavenější varianta Pro a nakonec odlehčený model Lite. Na čínském trhu ale seženete ještě čtvrtého člena této rodiny, jímž je speciální edice Honor Magic 5 Ultimate. Čím je unikátní?

Honor Magic Ultimate

Honor Magic 5 Ultimate je z hlediska papírových parametrů prakticky stejný jako Honor 5 Pro – má stejný 6,81″ LTPO OLED displej, totožný čipset Snapdragon 8 Gen 2 i sestavu fotoaparátů. Odlišnosti hledejme v provedení zad, v kapacitě akumulátoru a také v prodejním balení.

Oproti skleněným sourozencům dostal Honor Magic 5 Ultimate záda z umělé kůže, a to buď v černé nebo v oranžové barvě. Ze stejného materiálu je i pouzdro Montblanc Bespoke, které se nachází přímo v balení s telefonem. V něm nechybí ani sluchátka vybavená konektorem USB-C.

Honor Magic 5 Ultimate 2

Skrze USB-C se dobíjí i akumulátor, který má v případě Honoru Magic 5 Ultimate kapacitu 5450 mAh. Jedná se o zbrusu nový typ křemíkovo-uhlíkové baterie s vyšší energetickou hustotou, kterou se Honor chlubil na veletrhu MWC.

Cena a dostupnost

Honor Magic 5 Ultimate bude prozatím dostupný pouze v Číně, a to v nejvyšší paměťové konfiguraci 16/512 GB. Telefon půjde do prodeje 20. března, jeho cena je stanovena na 6 699 CNY, což je v přepočtu asi 26 tisíc korun s DPH.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku