Domů » Bleskovky » Honor je zpět! Chystaný smartphone bude podporovat služby Googlu

Honor je zpět! Chystaný smartphone bude podporovat služby Googlu

Sankce vlády Spojených států dopadly na čínského giganta Huawei velmi tvrdě. Někdejší přední výrobce chytrých telefonů zaznamenal v posledních letech výrazný pokles prodejů, což mělo za následek také dopad na dceřinou společnost Honor. Tu v loňském roce Huawei odprodal konsorciu čínských firem, aby mohla perspektivní značka dále růst, nezatížena embargem. Bylo jen otázkou času, než Honor oficiálně potvrdí návrat k ekosystému Googlu.

Honor 20 Lite recenze
Do chytrých telefonů Honor se vrací služby Googlu

To nyní udělala německá pobočka Honoru na svém twitterovém kanálu. Na dotaz uživatele NickNyan zastoupení potvrdilo, že nadcházející smartphone Honor 50 nebude disponovat pouze procesorem Qualcomm Snapdragon 778, ale také plnou podporou služeb Googlu. Je velmi pravděpodobné, že služby Googlu budou od nynějška standardní výbavou chytrých telefonů čínské značky, včetně chystaného smartphonu Honor Magic, jenž by měl být osazen vlajkovým procesorem Snapdragon 888.

Pro Honor tímto končí dvouleté období, po které na něj dopadaly sankce Spojených států. S novými vyhlídkami se bude Honor jistě snažit získat zpět ztracené pozice na trzích, kde dříve dominoval, včetně českého. Konkurence ve střední třídě za poslední roky významně narostla, nicméně Honor si na trhu své místo zcela určitě najde.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

10 komentářů

  1. skvělá zpráva. prostě se naučíme že špičkové tehcnologie od Huawei budou nově v telefonech Honor a život jde dál, vlajkový model Honor 50 si rozhodně pořídím.

  2. Huawei z toho dobre vybruslil, ale vlastne proc ne. Vlk se nazral a koza zustala (skoro) cela, maximalne ji chybi bradka nebo jeden roh. Ma koza rohy? :-D

  3. Já se spíš divím že je to nenapadlo už dřív, ale přišli s tímhle až skoro 2 roky po těch sankcích. Ale jako proč ne, Honor je fajn značka.

  4. 我们已经很期待您的付款

  5. Otázka je jaká bude cena, já sice používám Huawei, momentálně P40 lite, absence GMS mě mrzí ale zas nijak zvlášť neomezuje. Čekám až se Huawei vytasí s P50, ale co sem četl tak ten už nemá být s Androidem ale Harmony OS. A nějak nemám chuť si zvykat na nový systém a platit si zas nový apky (prostě nemám rád když mi do nich skáčou reklamy) takže sem začal šilhat po Honoru. Tak uvidíme jak moc nenasytnej bude.

    • Harmony bude v podstatě jen emui a všude kde byl napsaný android bude napsané harmony + nové widgety, takže si nebude moc na co zvykat :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).