Domů » Bleskovky » Honor to chce v příštím roce rozjet ve velkém. Chystá se vyrobit víc telefonů než Huawei

Honor to chce v příštím roce rozjet ve velkém. Chystá se vyrobit víc telefonů než Huawei

Značka Honor se před nedávnem kompletně oddělila od společnosti Huawei a padla do područí nově vzniklého konsorcia Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd. Díky tomuto kroku by se na ni neměly vztahovat sankce nastolené americkým ministerstvem obchodu vůči Huawei, což znamená neomezený přístup ke všem americkým technologiím. Honor má v plánu tohoto privilegia patřičně využít a stát se velkým technologickým hráčem, což je ostatně i přání šéfa dříve mateřského Huawei.

Honor se domlouvá s Qualcommem, MediaTekem i Microsoftem

Podle serveru Asia Nikkei má Honor v příštím roce plán vyrobit 100 milionů smartphonů, což je o 40 procent více než v letošním roce. Telefonů značky Huawei se oproti tomu má vyrobit „pouze“ 60 milionů. Ještě tento měsíc má prý Honor v plánu podepsat smlouvy s dodavateli komponent, i když v tomto může ještě nastat zádrhel; konečné slovo totiž bude mít americké ministerstvo obchodu.

honor

Honor má každopádně předsjednanou spolupráci s mnoha společnostmi, mezi nimi například s výrobci čipů Qualcomm nebo MediaTek. Jejich mobilní procesory by měly v budoucích smartphonech Honor nahradit dosud používané čipsety HiSilicon Kirin.

Podle ChinaDaily dokonce proběhly námluvy s Microsoftem, který má Honoru poskytovat licence Windows 10 pro budoucí notebooky dodávané na globální trh. Už v lednu příštího roku by měl Honor dodat na trh počítač MagicBook Pro poháněný procesorem Intel Core i5.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. No tak obviously, vzhledem k tomu, že huawei je zabanovanej a honor je cesta huawei na západní trhy.

 2. Čínský výrobce smartphonů Honor dnes oznámil, že podepsal dohodu o globálním partnerství se společností Microsoft, která přijme Windows 10 amerického technologického giganta jako oficiální operační systém pro notebooky Honor po celém světě.

  Generální ředitel společnosti Honor George Zhao uvedl, že společnost Honor s potěšením uzavírá globální partnerství se společností Microsoft a přináší spotřebitelům produkty PC s vynikajícím designem, výkonem a zkušenostmi prostřednictvím hlavního operačního systému a technologi

  V lednu 2021 dorazí na čínský trh notebook Honor MagicBook Pro s procesorem Microsoft Windows 10 a Intel Core i5.
  [odkaz]

 3. Honor Mall bude spuštěn v lednu 2021, a nabídne produkty značky Honor. Honor V40 přijde s 300 Hz dotykovou vzorkovací frekvencí.

 4. Prodej naoko.

  Takže jednoduše to naoko prodali, aby měli cestu k americkým technologiím volnou. Tak mě napadá, když si tak hrajou na technologický giganty, proč nemaj vlastní technologie a musí provádět psí kusy, aby se dostali k těm americkým a k open source tecnologiím?

  • Hádej asi, protože plno lidí si nedokážou představit telefon bez Google záležitosti. Já také ne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).