Domů » Bleskovky » Hodinky s vodotryskem! Takhle se Apple Watch zbavují vody (zpomalené video)

Hodinky s vodotryskem! Takhle se Apple Watch zbavují vody (zpomalené video)

Apple Watch už od své druhé generace z roku 2016 disponují speciální funkcí, díky které si zaslouží přezdívku hodinky s vodotryskem. Díky vibrující membráně reproduktoru umí vytlačit z jeho útrob vodu, která dovnitř vnikla v důsledku plavání/potápění/sprchování. Kapalina samotná hodinkám díky jejich odolnosti nijak neubližuje, avšak reproduktor může být její přítomností utlumený. Proto přichází na řadu zmíněná funkce, kterou nyní zpomaleně zachytil jeden ze členů oblíbené skupiny youtuberů Slow Mo Guys.

apple watch

Deset odvodňovacích cyklů

Pro nejpůsobivější zážitek byl záznam proveden nejprve s frekvencí 1 000 snímků za vteřinu (40× zpomalení), poté 2000 snímků (80× zpomalení). Aby bylo poměrně mizivé množství vody v reproduktoru jasně patrné, byl při natáčení využitý makroobjektiv.

Záznam ukazuje, jak se mřížka reproduktoru se při aktivaci „vodotrysku“ rozvibruje frekvencí přibližně 196 Hz, a začne z hodinek vytlačovat první várku vody. Poté je celý proces pozastaven, aby došlo ke spojení menších kapek v jednu velkou, a celý proces začne nanovo. Hodinky celkem provedou deset cyklů, poté by již měl být prostor v dutině reproduktorů prakticky „odvodněn“.

Vtipná je část videa, kdy je celý tento proces provedený pod vodou – z reproduktorové šachty Apple Watch vycházejí bubliny, které si ještě po nějakou chvíli udržují frekvenci vibrací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments