Domů » Bleskovky » Hodinky od OnePlus dorazí brzy, potvrdil šéf firmy. Těšit se můžeme i na nové telefony

Hodinky od OnePlus dorazí brzy, potvrdil šéf firmy. Těšit se můžeme i na nové telefony

Společnost OnePlus má za sebou velmi turbulentní rok. Představila mnohem více smartphonů než v předchozích letech a dotkla se segmentů, kterým se v minulosti vyhýbala. Změnu můžeme očekávat i v příštím roce; šéf firmy Pete Lau totiž konečně oficiálně potvrdil, že se dočkáme dlouze spekulovaných hodinek OnePlus. A nebude to trvat dlouho.

oneplus

První hodinky OnePlus dorazí počátkem roku

Přesné datum zatím neznáme, ale víme, že k odhalení dojde už počátkem příštího roku. Pokud se potvrdí všechny spekulace, můžeme očekávat hodinky s kruhovým displejem a prostředím Google WearOS.

Očekávejme spoustu nových smartphonů

OnePlus pochopitelně pro příští rok chystá i nové smartphony, kterých by opět měl být požehnaný počet. Pravděpodobně už v březnu se dočkáme rodiny smartphonů OnePlus 9, kterou mají údajně tvořit hned tři modely – OnePlus 9, OnePlus 9 Pro a OnePlus 9 Lite. Zatímco první dva mají běžet pod taktovkou nedávno představeného čipsetu Qualcomm Snapdragon 888, model s přídomkem Lite má pohánět letošní Snapdragon 865.

OnePlus 9 Lite tak zřejmě vyřadí z nabídky letošní modelové řady OnePlus 8 a 8T, se kterými bude mít mnohé společného; očekávat lze například 90 nebo 120Hz AMOLED displej, či rychlé 65W nabíjení. Úspora se zřejmě odehraje na jiných místech, telefon by například mohl dostat plastové tělo. Že by chtěli v OnePlus napodobit strategii Samsungu Galaxy S20 FE?

Chystá se i další Nord

OnePlus se nesoustředí pouze na vlajkové smartphony, ale i na svoji levnější modelovou řadu Nord. Podle informátora Maxe Jambora je v přípravě smartphone OnePlus Nord SE, který by se měl od letošního modelu odlišovat především vzhledem, zatímco „vnitřnosti“ budou víceméně stejné – čipset Qualcomm Snapdragon 765G, 4 500mAh baterie s podporou 65W nabíjení. Nový OnePlus Nord SE by neměl být dostupný globálně, údajně se podívá pouze do Indie a Evropy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).