Hodinky LG G Watch korodují a způsobují podráždění pokožky

Společnost LG musela v předchozích dnech řešit problémy, na které si stěžují majitelé hodinek G Watch. Pětice dobíjecích měděných pinů na spodní straně hodinek v kontaktu se zpocenou pokožkou koroduje a způsobuje nepříjemné podráždění kůže.

  

LG se k těmto potížím postavilo čelem, chybu uznalo a vydalo aktualizaci KMV78Y, která způsobuje zastavení elektrického proudu do nabíjecích pinů v případech, kdy hodinky nejsou umístěny v nabíjecím doku. Tato aktualizace je nyní distribuována majitelům hodinek skrze OTA, zřejmě však zabrání pouze popáleninám pokožky. Zůstane-li na kontaktech po nošení hodinek pot, může nadále docházet v nabíjecím doku ke korozi pinů.

  

Někteří uživatelé se obávají, že tento stav může vést až k nefunkčnosti nabíjení, v tomto případě by LG muselo sáhnout k výměně hodinek. Kauza je na internetu diskutována pod hashtagem #CorrosionGate, kromě poškozených uživatelů se ale objevují i hlasy těch, kteří i přes svoji extrémní potivost výše zmíněné potíže nemají.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku