Domů » Bleskovky » Hodinky LG G Watch korodují a způsobují podráždění pokožky

Hodinky LG G Watch korodují a způsobují podráždění pokožky

Společnost LG musela v předchozích dnech řešit problémy, na které si stěžují majitelé hodinek G Watch. Pětice dobíjecích měděných pinů na spodní straně hodinek v kontaktu se zpocenou pokožkou koroduje a způsobuje nepříjemné podráždění kůže.

  

LG se k těmto potížím postavilo čelem, chybu uznalo a vydalo aktualizaci KMV78Y, která způsobuje zastavení elektrického proudu do nabíjecích pinů v případech, kdy hodinky nejsou umístěny v nabíjecím doku. Tato aktualizace je nyní distribuována majitelům hodinek skrze OTA, zřejmě však zabrání pouze popáleninám pokožky. Zůstane-li na kontaktech po nošení hodinek pot, může nadále docházet v nabíjecím doku ke korozi pinů.

  

Někteří uživatelé se obávají, že tento stav může vést až k nefunkčnosti nabíjení, v tomto případě by LG muselo sáhnout k výměně hodinek. Kauza je na internetu diskutována pod hashtagem #CorrosionGate, kromě poškozených uživatelů se ale objevují i hlasy těch, kteří i přes svoji extrémní potivost výše zmíněné potíže nemají.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Tohle bude velky problem, nektery pot je tak ultra agresivni, ze znici az neuveritelne veci, nemluve o kombinaci s precitlivelosti pokozky na chmicke slozeni materialu a problem je na svete.

 2. Kontakty přímo na kůži, tuplem měděné, to je slušný fail :) . Měly být z boku nebo pod krytem…

  • . (neregistrovaný)

   Ty kontakty jsou sice pozlacené, ale jinak souhlas. Kovové kontakty by měly být zakryté, aby nebyly v přímém kontaktu s kyslíkem v ovzduší, který sám o sobě je silně korozivní

 3. . (neregistrovaný)

  Na androidpolice to pěkně rozepsali a diskuze byla také zajímavá. LG se tento problém rozhodlo řešit cestou FW s tím, že odpojí dva (možná více, možná méně, to teď není důležité) kontakty aby nebyly neustále pod proudem. A že se tím vyřeší problém galvanické koroze. Kdosi tam zmínil že se ale rozhodně nevyřeší problém „obyčejné“ oxidace, kdy měď reaguje s kyselým a slaným potem a atmosférickým kyslíkem. A to ani přes to, že jsou kontakty slabě pozlacené. A v žádném případě nevyřeší nový FW to, že se člověk potí a že lidský pot je kyselý a slaný. Dost mi to připomělo diskuzi, kdy někomu spadl telefon a nešel zapnout. A kdosi mu poradil aby zkusil přehrát FW, že by to mohlo pomoci.

 4. Máte si koupit kvalitní švýcarský hodinky tak jako já a nebudete řešit takové cipoviny. MUHEHE

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).