Domů » Bleskovky » Hodinky Apple Watch začínají sloužit ve zdravotnictví: Budou pomáhat pacientům s rakovinou

Hodinky Apple Watch začínají sloužit ve zdravotnictví: Budou pomáhat pacientům s rakovinou

Chytré hodinky Apple Watch nabízí celou řadu funkcí od zobrazování notifikací, přes ovládání některých funkcí telefonu až po měření srdečního tepu. Všechny tyto funkce ale doposud sloužily jen pro ulehčení běžných životních situací a pro pobavení. Jedna londýnská nemocnice se ovšem rozhodla využívat tyto hodinky pro mnohem užitečnější účely. Apple Watch se staly pomocníkem pacientů s rakovinou.

 

V rámci pilotního programu obdrželi hodinky pacienti podstupující léčbu chemoterapií. Britská lékařská společnost Medopad vyvíjí aplikaci, která bude sloužit k monitorování léčby. Často se prý totiž stává, že pacienti zapomenou brát své léky, což může mít vážné následky na jejich zdraví.

V budoucnu by také měly hodinky umět zasílat informace o probíhající léčbě, srdeční činnosti nebo tělesné teplotě pacientů přímo lékaři, čímž odpadnou zbytečné návštěvy nemocnic. Po skončení léčby hodinky dostane další pacient. Tento proces by měl přinést značnou finanční úsporu celé chemoterapie.

Pokud se pilotní projekt osvědčí, plánuje společnost Medopad rozšířit hodinky i do dalších nemocnic. Do oblasti zdravotnictví se pokouší dostat také Samsung, který před nedávnem představil aplikace, které by měly pomáhat autistickým dětem a lidem s Alzheimerovou chorobou.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

8 komentářů

 1. Stick (neregistrovaný)

  Smutne bude když pacient zemře v noci kdy ty hodinky budou na nabíječce protože neustále sledování vydrží tak max 4-6h, a lékař se to dozví až ráno.

  • To jsi téma krutě nepochopil. Nemá to hlídat životně důležité funkce (na to jsi ostatně hospitalizován), ale dlouhodobou léčbu a sběr dat. Jestli to výsledek odešle v 7 ráno nebo v deset je jedno.

  • Jan (neregistrovaný)

   On ten clanok ani necital. Je to opat len o tom kopnut si do Apple aj ked na to nie je dovod.

  • Mirek (neregistrovaný)

   I tak ty data budou asi velice verohodna kdyz je AW bude sledovat jenom par hodin a pak smitec. Opravdu nereknou nic kdyz data z vecera a noci nebudou k dispozici.

   Prijde mi k smichu jak se Apple snazi tvarit ze je digitalky jsou neco vic nez hracky pro nactilete,

  • Mirek (neregistrovaný): boha, umíte vůbec číst? Jaký Apple, londýnská nemocnice. Tohle už je na žalobu českého školství…

  • Mirek (neregistrovaný)

   Boha, klid, Uni. Nekdo se dotkne tve modly a hned prskas.

  • Mirek (neregistrovaný): Ale houby, ale schopnost vnímat nijak komplikovaný text… já nevím, to by snad mělo být std., zvláště když se chci projevovat?

 2. Veľmi oceňujem začiatky využívania nositeľnej elektroniky v zdravotníctve! Akurát si myslím, že by sa na to mali využívať zariadenia s dlhšou výdržou batérie. Ale to nič, sme len na začiatku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).