TOPlist

Hodinky a sluchátka v jednom? Vyzkoušeli jsme netradiční Huawei Watch Buds

Huawei Watch Buds 1
  • Na MWC jsme mohli vyzkoušet Huawei Watch Buds
  • Chytré hodinky, které v sobě mají zabudovaná bezdrátová sluchátka
  • Do Česka se pravděpodobně nedostanou

Čínská společnost Huawei přivezla na MWC do Barcelony své pravděpodobně nejzajímavější chytré hodinky ze svého portfolia, Huawei Watch Buds. Jak již samotný název napovídá, nejedná se o obyčejné chytré hodinky – displej se dá jednoduchým stisknutím tlačítka odklopit a umožní vám nahlédnout do útrob, kde se ukrývají bezdrátová sluchátka.

Ta se veřejnosti poprvé představila koncem loňského roku, nicméně naživo jsme je mohli vidět až nyní v Barceloně. Na první pohled nevypadají hodinky nikterak zvláštně, nicméně rozměry 47 × 47,5 × 15 milimetrů, obzvláště pak tloušťka prozradí, že se nejedná jen o tak ledajaké chytré hodinky. I když se může zdát tloušťka jako příliš velká, v praxi to až takový problém není. Ostatně majitelé klasických hodinek s manuálními strojky s automatickým nátahem jsou na podobné rozměry zvyklí.

Huawei Watch Buds 03
Bezdrátová sluchátka uvnitř hodinek jsou vcelku kompaktní

Z hlediska parametrů se mohou Huawei Watch Buds pochlubit 1,43“ AMOLED panelem s rozlišením 466 × 466 pixelů (jemnost 326 ppi), pouzdrem z nerezové oceli, snímačem tepové frekvence, koženým řemínkem s roztečí 22 milimetrů, NFC, Bluetooth, GPS či výdrží na baterii až 3 dny s podporou bezdrátového nabíjení.

Kouzlo ale přichází ve chvíli, kdy stisknete malé nenápadné tlačítko na pouzdru. To sice není ergonomicky vyřešeno úplně nejlépe, ale při troše tréninku to po čase jistě nebude problém. Po jeho stisku se vrchní část s displejem odklopí, nicméně k úplnému otevření jí musíte trochu pomoci. Poté na vás vykoukne dvojice sluchátek, každé o rozměrech 21,8 × 10,3 × 10,3 milimetrů a hmotnosti 4 gramy, jsou tedy poměrně kompaktní. Na rozdíl od hodinek jsou odolné proti vodě a prachu podle standardu IP54.huawei watch buds sport modeNepřehlédněte

Huawei Watch Buds jsou chytré hodinky i bezdrátová sluchátka v jednom

Ačkoli se jedná o zajímavé a netradiční zařízení, otázkou je, jak se k němu postaví samotní zákazníci. Bohužel jsme na stánku neměli možnost vyzkoušet, jak sluchátka hrají, avšak troufáme si tvrdit, že je strčí do kapsy většina běžně dostupných bezdrátových sluchátek na trhu. Jestli by o Huawei Watch Buds měli čeští uživatelé zájem se pravděpodobně nedozvíme, firma se totiž nepochlubila s informací, zda se hybrid chytrých hodinek a sluchátek podívá také na náš trh.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku