Domů » Bleskovky » HMD slibuje: všechny současné Nokie dostanou nejen Oreo, ale i Android P

HMD slibuje: všechny současné Nokie dostanou nejen Oreo, ale i Android P

Společnost HMD Global, zastřešující výrobu novodobých smartphonů značky Nokia, přislíbila pro všechny své modely do konce roku vydat aktualizaci na zatím poslední verzi operačního systému Android 8.0 Oreo. Tím však updaty systému ještě končit nebudou.


Na události, kterou HMD pořádalo v souvislosti uvedení telefonu Nokia 8 na filipínský trh, bylo oznámeno, že všechny současné smartphony v portfoliu se mohou těšit nejen na Android 8.0 Oreo, ale i na příští Android P. Aktualizace má být dostupná krátce poté, co Google příští rok uvolní výrobcům finální kód systému.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

We're live in the official launch of the Nokia 8 in the Philippines! Taken by #Nokia8#NokiaMobile#UniteFor#Nokia8phLaunch#NokiaRevolution

Zveřejnil(a) Nokia Revolution dne Pátek 29. září 2017

Závazek k aktualizaci je zmíněn na videu výše v 41. minutě, a bude se týkat i nejlevnější Nokie 3.

Recenze Nokia 3: Android pro nenáročné

Recenze Nokia 5: stříbrná střední cesta

Recenze Nokia 6: průměrná výbava v prémiovém těle


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. ja (neregistrovaný)

    No, jenom aby to neskoncilo jako se slibmi od MS:)

  2. zipiik (neregistrovaný)

    Zalezi na tom, jak se k updatu postavi vyrobci SoC, tedy hlavne Mediatek. Slibovat updaty na zarizeni s MTK je hodne odvazny pocin :)

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *