Sledujte nás na YouTube

HMD slibuje: všechny současné Nokie dostanou nejen Oreo, ale i Android P

Společnost HMD Global, zastřešující výrobu novodobých smartphonů značky Nokia, přislíbila pro všechny své modely do konce roku vydat aktualizaci na zatím poslední verzi operačního systému Android 8.0 Oreo. Tím však updaty systému ještě končit nebudou.

Na události, kterou HMD pořádalo v souvislosti uvedení telefonu Nokia 8 na filipínský trh, bylo oznámeno, že všechny současné smartphony v portfoliu se mohou těšit nejen na Android 8.0 Oreo, ale i na příští Android P. Aktualizace má být dostupná krátce poté, co Google příští rok uvolní výrobcům finální kód systému.

We're live in the official launch of the Nokia 8 in the Philippines! Taken by #Nokia8#NokiaMobile#UniteFor#Nokia8phLaunch#NokiaRevolution

Zveřejnil(a) Nokia Revolution dne 29. září 2017

Závazek k aktualizaci je zmíněn na videu výše v 41. minutě, a bude se týkat i nejlevnější Nokie 3.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. ja (neregistrovaný)

    No, jenom aby to neskoncilo jako se slibmi od MS:)

  2. zipiik (neregistrovaný)

    Zalezi na tom, jak se k updatu postavi vyrobci SoC, tedy hlavne Mediatek. Slibovat updaty na zarizeni s MTK je hodne odvazny pocin :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *