Domů » Bleskovky » HMD slibuje: všechny současné Nokie dostanou nejen Oreo, ale i Android P

HMD slibuje: všechny současné Nokie dostanou nejen Oreo, ale i Android P

Společnost HMD Global, zastřešující výrobu novodobých smartphonů značky Nokia, přislíbila pro všechny své modely do konce roku vydat aktualizaci na zatím poslední verzi operačního systému Android 8.0 Oreo. Tím však updaty systému ještě končit nebudou.

Na události, kterou HMD pořádalo v souvislosti uvedení telefonu Nokia 8 na filipínský trh, bylo oznámeno, že všechny současné smartphony v portfoliu se mohou těšit nejen na Android 8.0 Oreo, ale i na příští Android P. Aktualizace má být dostupná krátce poté, co Google příští rok uvolní výrobcům finální kód systému.

https://www.facebook.com/NokiaRevolution/videos/1418442958210370/

Závazek k aktualizaci je zmíněn na videu výše v 41. minutě, a bude se týkat i nejlevnější Nokie 3.

Recenze Nokia 3: Android pro nenáročné

Recenze Nokia 5: stříbrná střední cesta

Recenze Nokia 6: průměrná výbava v prémiovém těle

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. No, jenom aby to neskoncilo jako se slibmi od MS:)

  2. Zalezi na tom, jak se k updatu postavi vyrobci SoC, tedy hlavne Mediatek. Slibovat updaty na zarizeni s MTK je hodne odvazny pocin :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).