TOPlist

HiConcept: Kvarteto užitečných nástrojů pro Windows Mobile komunikátory

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

HiConcept pro Pocket PCHiConcept je balík čtyř zajímavých aplikací pro Pocket PC s Windows Mobile, který přidává do systému několik nových funkcí. Kombinuje v sobě plugin na obrazovku Dnes, který je téměř stejný, jako používají komunikátory vybavené TouchFLO technologií, dále nechybí několik nástrojů pro práci s paměťovou kartou, včetně možnosti vytvoření virtuální karty, což ocení například budoucí majitelé Diamondu, jelikož některé aplikace (navigační software) přímo vyžadují spuštění z paměťové karty. Výběr dovršuje poměrně slibně vypadající Task manager s několika zajímavými funkcemi.

Today Revolution
Jak jsem již zmínil v úvodu, plugin jako by z oka vypadl tomu od HTC, v možnostech nastavení a konfigurace jde ale Today Revolution o něco dále. Jednotlivé prvky jsou dostatečně velké na to, aby je bylo možné obsloužit bez nutnosti vytahovat stylus. V základní verzi uvidíte na obrazovce Dnes velké digitální hodiny, pod kterými se nachází trojice statusových ikon informujících vás o nových SMS/e-mailech či MMS. Pod nimi dále najdeme trojici nabídek, první Home nabízí pohled na právě popsanou obrazovku, druhá zobrazí Application Launcher, neboli seznam zástupců programů, a třetí je určena pro foto-kontakty. Trojici základních záložek si můžete upravit podle svých představ, například lze přidat nové zástupce, kontakty a pokud vám rozvržení nedostačuje, lze přidat i další vlastní záložky.

- -

Card Studio
Pokud potřebujete naformátovat, defragmentovat nebo opravit sektory paměťové karty, určitě využijete bohaté nabídky funkcí Card Studia. Jednotlivé nabídky jsou přehledně rozděleny, proto se v programu zorientuje i začátečník. Z pokročilých funkcí stojí za zmínku možnost úplného odstranění souboru (nebude jej možné zpětně obnovit pomocí specializovaných nástrojů) či obnova dříve smazaných souborů (podle vlastních zkušeností je úspěšnost obnovy odstraněných souborů poměrně vysoká).

- -

X-Card
Pokud potřebujete vytvořit virtuální paměťovou kartu ve vašem komunikátoru, můžete využít funkcí této utility. X-Card umí emulovat nejrůznější standardy karet, jako jsou SD/MMC, miniSD, CF či microSD, podporuje šifrování dat pomocí algoritmu CAST-128. Vytvořit si můžete i několik karet najednou, a vhod přijde i časový zámek, který virtuální kartu dokáže v nastavený čas odpojit ze systému.

- -

Task Manager
Správců spuštěných programů pro WM existuje celá řada, tento Task manager umí nastavit funkce pro krátký a dlouhý stisk horního křížku, ukončovat vybrané nebo všechny spuštěné programy a procesy, provést rychlý softwarový reset nebo zachytit aktuální stav obrazovky do obrázku.

- -

Balík utilit obsažených v nástroji HiConcept přidá do vašeho komunikátoru několik nových a zajímavých funkcí. Pokud vás zaujal, můžete si zdarma vyzkoušet jeho trial verzi, která je plně funkční po dobu 14 dní. Plná verze aplikace stojí standardně 30 USD, pro tento týden výrobce připravil zajímavou slevu, se kterou lze HiConcept pořídit už za 20 USD. Další informace a odkaz pro stažení zkušební verze naleznete na stránkách produktu.

-
HiConcept: 4 utility pro vaše Pocket PC – Today plugin, správce pam. karet, virtuální karta a správce programů

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku