Domů » Bleskovky » Herní služba Twitch zamířila na Nintendo Switch

Herní služba Twitch zamířila na Nintendo Switch

Japonská společnost Nintendo je známá svým restriktivním přístupem v rámci herní konzole Switch. Filozofie Nintenda je totiž taková, že konzole má sloužit pro hry, a tím to hasne. Jen horko těžko se na Switch dostala aplikace YouTube, přičemž klasický internetový prohlížeč, Facebook, Twitter či Instagram na něm stále nenajdete.

Nintendo Switch Twitch Hry clanek
Twitch konečně zamířil také na Nintendo Switch

V posledních měsících šlo nicméně Nintendo do sebe a trochu povoluje otěže. Po zpřístupnění Bluetooth také pro připojení bezdrátových sluchátek se hráči dočkali další perly, konkrétně aplikace služby Twitch, která se zabývá streamováním her.

Nintendo Switch Twitch hry
Aplikace Twitch pro Nintendo toho zatím moc neumí

Ačkoli je přítomnost aplikace pro sledování streamů pozitivní zprávou, nutno podotknout, že se nejedná o plnohodnotné řešení, které znáte například z mobilních telefonů či webové verze. V případě aplikace pro Nintendo Switch můžete sledovat streamy, vyhledávat oblíbené streamery a záznamy či jen tak brouzdat oblíbenými kategoriemi v rámci platformy. Na jakékoli složitější nastavení či dokonce přímé streamování na službu tak musíte, alespoň prozatím, zapomenout.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

  1. Pane autore, Twitch nestreamuje hry, ale videa, opravte si to 😉

  2. A jaký to má smysl na tom vykopávkovém displeji na switchi? Horší displej snad na trhu už nikdo nepoužívá, tak jaký smysl má na tom sledovat videa? Že na tom z nouze někdo mastí Maria nebo Pokemony, ok, ale trpět na tom youtube nebo twitch může jenom masochista.
    A ještě co se dívám, tak se to na tom zastaralém HW načítá půl hodiny.

    • Gaučový expert qam a jeho další negativní den, kde je všechno špatně a jen on je nejlepší na světě :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).