Domů » Bleskovky » Herní mašiny čeká nový zátěžový test: Crytek oznámil remaster prvního dílu Crysis

Herní mašiny čeká nový zátěžový test: Crytek oznámil remaster prvního dílu Crysis

Od roku 2007 se napříč počítačovými obchody dlouho opakoval dotaz: „Ale rozjede to Crysis?“ Současný hardware si však se střílečkou, která se ve své době stala pověstným měřítkem výpočetního výkonu, poradí bez sebemenších problémů. To by se však mohlo poměrně brzy změnit. Společnost Crytek totiž oznámila, že v létě uvede na trh Crysis Remastered – graficky vylepšenou verzi prvního dílu.

Crysis Remastered

Titul bude i tentokrát postavený na špičkové technologii CRYENGINE, která vývojářům umožní přidat řadu grafických efektů, na něž jsme zvyklí ze současných her. K dispozici bude balíček textur ve vysokém rozlišení, ale chybět nebude ani vylepšený anti-aliasing, SSDO, SVOGI či nové možnosti osvětlení a mnoho dalšího. Do hry se dostane také často skloňovaný ray-tracing, který však bude řešený softwarově.

Hra dorazí také na Nintendo Switch

Společnost Crytek přizvala k vývoji odborníky ze studia Saber Interactive, které má zkušenosti nejen s remastery starších her (Halo: Master Chief Collection), ale také s konverzemi pro Nintendo Switch. V minulém roce například pomohli na svět switchové verzi třetího Zaklínače a nutno podotknout, že se jednalo o velmi zdařilý počin.

Crysis Remastered - Official Teaser

Možná právě proto není překvapením, že Crysis Remastered v létě nedorazí pouze na PC, PS4 a Xbox One, ale také na přenosnou konzoli od Nintenda, kde si značka odbude svou premiéru.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

4 komentářů

  1. tak tohle si mega rád zahraju. První Crysis a vlastně i Far Cry byly mega herní pecky!

  2. No keď to vychádza aj na Switch, tak to zrejme bude upravená stará XBox 360 verzia a nečakám, že hra vyvolá svojou grafikou rovnaký rozruch ako keď vyšla prvýkrát. Stačí mrknúť na niektoré Ultra HD textures módy

  3. Osobně doufám, že třeba Sony ukáže také přenosnou konzoli. PSP bylo skvělé a myslím, že Switch ukazuje, že i za dob smartphonů tu přenosná konzole má své místo.

  4. vy se asi moc do PC a her nevyznate co? soucasny HW ma stale problem se vyporadat s tak starou hrou ktera nezvlada vyuziti soucasneho HW tak aby to podalo adekvatni vykon, na 2070s se bezne propada FPS pod 40 pri narocnych scenach atd atd atd….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).