Herní divize Sony má potíže, trápí ji nedostatek konzolí PlayStation 5

charles sims QHha7JOJYnw unsplash

Začátek roku je časem, kdy spousta společností zveřejňuje své finanční výsledky za uplynulý rok. Výjimkou není ani společnost Sony, která prezentovala výsledky za 3. kvartál finančního roku 2021. Celkově se japonský konglomerát pochlubil nárůstem tržeb o 13 % a provozních výnosů o 32 %, za který může především filmová divize a její počiny Spider-Man: Bez domova či Venom 2: Carnage přichází.

PlayStation 5 14
O PlayStation 5 je zájem, ale globální nedostatek čipů značně omezuje jeho produkci

Hůř je na tom videoherní divize – Sony podle zveřejněných údajů prodala ve třetím kvartálu finančního roku 2021 pouze 3,9 milionu konzolí PlayStation 5, což je méně než ve třetím čtvrtletí loňského roku, a také méně, než byly odhady prodejů za toto období. Podle finančního ředitele Sony Hirokiho Totokiho mají zákazníci o PlayStation 5 zájem, nicméně partneři japonského giganta nejsou schopni držet krok s poptávkou kvůli stále trvající celosvětové čipové krizi.

Zlepšení dostupnosti PlayStationu 5 nás v dohledné době nečeká

Sony nepředpokládá, že se tato situace v dohledné době zlepší, minimálně ne v první polovině letošního roku. Z toho důvodu firma upravila své odhady prodejů pro finanční rok 2021 (který končí v březnu 2022) ze 14,8 milionů prodaných konzolí na střídmějších 11,5 milionů.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku