Domů » Bleskovky » Halo Infinite čeká crossplay i sdílení postupu napříč platformami

Halo Infinite čeká crossplay i sdílení postupu napříč platformami

Další příspěvek do celosvětově úspěšné série Halo s podtitulem Infinite se nezadržitelně blíží. Zatímco původně měla být hra launchovým titulem pro nový Xbox Series X, po kritice fanoušků se studio 343 Industries rozhodlo uvedení na trh odložit a na titulu ještě pořádně zapracovat. Kromě možnosti zamordovat zástupy Covenantů v brnění legendárního Master Chiefa se hráči mohou těšit také na otevřený svět, což je pro Halo premiéra.

halo infinite
Fanoušci FPS čekají na Halo jako na smilování

Vývojáři z 343 Industries se rovněž rozhodli jít hráčům naproti a do hry implementovat crossplay, tedy možnost souběžného zápolení uživatelů na různých platformách, a také sdílení postupu hrou mezi Xboxem a PC. Hráčům tak může být vcelku jedno, zda hrají Halo Infinite na PC, Xboxu či jestli je střídají dle chuti – postup kampaní jim zůstane a zahrát si mohou v rámci ještě širší komunity.

halo infinite grafika
Grafika byla velkým terčem kritiky

Fanoušky kompetitivního hraní jistě potěší také multiplayer, který bude distribuován formou free-to-play. Pro zapojení se do rychlé řežby více hráčů tedy nebude potřeba hru vlastnit. V Halo Infinite rovněž nebude chybět podpora pro 120 snímků za sekundu na Xboxu Series X či možnosti úprav pro PC hráče, jako je podpora širokoúhlých monitorů nebo bohaté nastavení klávesových zkratek a grafické kvality.

Halo Infinite se před vydáním, které je plánováno na podzim, dočká také betaverze. O konkrétním datu vydání „duchovního nástupce“ původního Halo: Combat Evolved prozatím nemáme žádné informace.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Konzolová hra portovaná pro Windows Games a konzolová hra pro Xbox no to je crossplay jak nikdy :-D

    Vzhledem k počtu online hráčů některých mmo her spíš by svět potřeboval jiné crossplay. Tedy pokud verze pro konzole vůbec je.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).