Hacker dostal do Apple Watch internetový prohlížeč, jeho použitelnost je však mizivá

Hodinky Apple Watch dokáží ve zjednodušené formě zprostředkovat obsah vybraných webových služeb, samotným internetovým prohlížečem však nedisponují. Apple měl zřejmě pádný důvod, proč své hodinky prohlížečem nevybavil, jeho ovládání by bezpochyby bylo na hranici použitelnosti. To ostatně dokazuje následující video, které má na svědomí známý „jailbreaker“ Comex.

 

Ten využil toho, že systém Watch OS 1.0 je ve skutečnosti iOS 8.2 s front-end vrstvou pro zobrazení uživatelského rozhraní pro specifické zařízení, a spustil na hodinkách internetový prohlížeč se stejnými kontextovými nabídkami, jaké lze spatřit právě v iOS. Prohlížení internetu na 1,5″ displeji však v tomto podání znamená neustále scrollování všemi směry, což je velmi nepraktické. Detaily o tomto hacku zveřejněny nebyly, zvýšila se však naděje, že do Apple Watch bude možné dostat libovolný kód a v budoucnu se snad dočkáme i prvního jailbreaku.

Prohlížení internetových stránek na hodinkách však není vrcholem nepraktičnosti, jistý Corbin Davenport dokonce dokázal na hodinkách Samsung Galaxy Gear Live zprovoznit desktopový systém Mac OS 6 z roku 1987. K jeho ovládání už by však byl zapotřebí pěkně ostrý stylus, ostatně podívejte se na následující video. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. pavel (neregistrovaný)

    použitelnost je však miziva … to se da rict obecne o AW

  2. kocka (neregistrovaný)

    Použiteľnosť je mizivá :D To je aj bez toho prehliadača :D

  3. Lister0 (neregistrovaný)

    Myslím, že napsat, že používání je „nepraktické“ ani zdaleka nevystihuje ten totální armageddon, který by uživatel ve skutečnosti zažil :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *