Domů » Bleskovky » GTA 5 pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S zná datum vydání

GTA 5 pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S zná datum vydání

GTA 5 se do výslužby v žádném případě nechystá. Není divu, když skvěle prodává už téměř 8 let od svého vydání v roce 2013 (k dnešnímu dni má na kontě neuvěřitelných 145 milionů prodaných kopií). Od loňského roku víme, že tvůrci chystají vylepšenou verzi hry pro nové konzole. A nyní se studio Rockstar Games podělilo o konkrétní datum vydání – nedočkavci si tak v kalendářích mohou zakroužkovat 11. listopadu.

Grand Theft Auto 5 GTA 5 Trevor

Ve stejný den dorazí také samostatně spustitelná multiplayerová část GTA Online, přičemž majitelé PlayStation 5 mohou využít speciální tříměsíční akce (tedy do února 2022), během níž mohou oblíbený online režim hrát zcela zdarma. Hráči na PlayStation 4 si navíc až do vydání hry na PS5 mohou každý měsíc vyzvednout herní měnu v hodnotě milion dolarů.

Lepší ve všech směrech

Tvůrci slibují, že nová verze nabídne celou řadu nových funkcí a dalších vylepšení, která naplno využijí potenciál výkonného hardwaru. Podrobnější informace si však Rockstar schovává na později. Už dříve se však vývojáři nechali slyšet, že vylepšené GTA 5 nabídne pokročilé vizuální zpracování či řadu technických vylepšení, která by měla mít pozitivní vliv například na plynulost hry.

Tip: Bulánci po 20 letech hlásí comeback. Za dvě hodiny vybrali půl milionu. Dočkáme se i na mobilech?

GTA 3 slaví kulatiny

Tvůrci však nezapomínají ani dávnější minulost, a to v souvislosti s výročím dvaceti let od vydání legendárního GTA III. Fanoušci se mohou těšit na „zajímavá překvapení“, přičemž jen některá z nich budou provázána s GTA Online, což otevírá prostor všemožným spekulacím o remasterované, či snad dokonce kompletně přepracované verzi hry, která jako první převedla sérii GTA do 3D zobrazení.

Pořídíte si GTA 5 na nové konzole, nebo již hru vlastníte nejméně třikrát? Dejte nám vědět v komentářích.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Diskuze k článku

  1. Škoda, že nevzniklo žádné příběhové DLC. Hraní online není nic pro mě

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).