Domů » Bleskovky » gPlus: Konečně pořádný Google+ klient pro Windows Phone

gPlus: Konečně pořádný Google+ klient pro Windows Phone

Na Windows Phone Store se dá najít spousta neoficiálních klientů slibujících přístup na sociální síť Google+. Ve všech případech se ale jednalo pouze o aplikace, které jen zobrazovaly webovou verzi a nebylo tedy vůbec nutné je používat. gPlus je jiný – opět se jedná o neoficiální aplikaci, která ale konečně neklonuje webovou verzi, ale přichází s vlastním řešením.

 

gPlus nabízí všechny základní funkce – můžete prohlížet příspěvky, dávat jim +1, komentovat je, sdílet, zobrazovat profily uživatelů nebo stránek, nahrávat fotografie, publikovat statusy, vyhledávat… zkrátka cokoliv vás napadne, a to včetně zobrazení nových notifikací při spuštění. Vzhled klienta na mě příliš velký dojem neudělal a rozhodně zde ještě prostor pro vylepšení je, ale po stránce funkčnosti se v tuto chvíli jednoznačně jedná o nejlepšího Google+ klienta pro systémy Windows Phone 7.5 & 8.

 

Vývojáři by do budoucna mohli zapracovat nejen na designu, ale také na živé dlaždici, která zatím také chybí. Základní verze je zdarma, avšak s reklamním proužkem. Cena plné verze je 21 Kč. Pokud Google+ používáte, budeme rádi, když si do svých kruhů přidáte SmartManii, stejně jako to udělalo dalších téměř 27 000 uživatelů. Za tip na článek děkujeme @Martin_Kase.

Odkaz na WP katalog

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

 1. pinhead (neregistrovaný)

  Tak ještě Lumii s 5.5 displejem a vrátím se zpět k WP.

  • 1520 nebo 1320 ma 6 palcu, myslim si, ze kdyz chces 5,5″ telefon tak ten 1,25 cm uhlopricky není zas tak velky rozdil.

   Jen nechapu duvod, proc kdyz mas zjevne Android, tak prechazet pod WP?

   Nevim, myslim si, ze kdyz mam Hotmail a pouzivam treba Skydrive, tak nejakou sluzbu od Google neni rozumne mixovat s MS službami krome Youtube.

   Bud Android a google služby nebo WP a MS služby nebo iOS a Apple služby.

  • takze ked mam iphone nemal by som pouzivat gmail napr? preco? mailovy klient to zvladne…alebo mapy? tie sice nepouzivam ale poznam plno ludi ktori maju na iphone googlemaps…

  • _iNTERFACE: S Applem jeto trochu kuriozni v oblasti map a emailu, kdyz nema odobu Gmailu/Outlook a mapy take ne.

   U Applu ano, tam se tomu mixu nelze vyhnout. To je pravada a zapomel jsem na to.

   Ale je hloupost si myslim mit Android a treba Skydrive, Gmail a Office 365. Lepsi Variantou bude Android s Gdrive, Google docs. Na WP bude lepsi varianta Skydrive, Office 365.

  • marek1: Až na to, že Office 365 a Google docs. míří na jiné uživatele, srovnávat je (nebo zastupovat) nemá smysl. Navíc mají i jiný způsob fungování (Office 365 mulitplatformost).

   Skydrive není, máš asi na mysli Onedrive:)

  • MAREK1: Dle mého názoru to není hloupost. Já třeba chtěl vyzkoušet BB10 nebo WP, ale velkým důvodem, proč jsem se nakonec rozhodl opět pro Android byla právě absence Google aplikací, jinak bych Z10 s BB10 bral.

   Dokud nebudou i pro alternativní systémy, tak bohužel na ně nemohu přejít.

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  Webový frontend za 20,- nestojí , nemá víc funkcí než web-mobilní originál.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).