Domů » Bleskovky » Gorilla Glass 5 se hůře rozbije, ale mnohem snadněji se poškrábe

Gorilla Glass 5 se hůře rozbije, ale mnohem snadněji se poškrábe

Samsung Galaxy Note7 je prvním smartphonem, který je vybaven pátou generací odolného skla Gorilla Glass (více informací). Jeho výrobce, společnost Corning, se v tiskových materiálech chlubí zvýšenou odolností vůči pádům, v 80 % případů má vydržet pád z výšky 1,6 metru. Bohužel ale už byla zatajena snížená odolnost vůči poškrábání.

YouTube kanál JerryRigEverything podrobil Galaxy Note7 testu na poškrábání, přičemž první škrábance se objevily při použití hrotu s tvrdostí 3 (podle Mohsovy stupnice); sklo Gorilla Glass 4 přitom odolávalo až do tvrdosti 6. Displej krytý nejnovější generací tak bude mít problém v podstatě s jakýmkoliv kovovým materiálem, a dokonce i s některými druhy skla. A jak je na tom Galaxy Note7 s odolností vůči pádům?

Pokud se podíváte na video výše, zdá se, že nové sklo svému výrobci ostudu neudělá, byť daň za sníženou odolnost vůči poškrábání se nám zdá poměrně vysoká. Jakou formu odolnosti upřednostňujete vy?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments