Domů » Bleskovky » Gorilla Glass 5 je tu! Další krůček k nerozbitným displejům

Gorilla Glass 5 je tu! Další krůček k nerozbitným displejům

Společnost Corning vybudovala své jméno na kvalitních tvrzených sklech, která můžeme najít ve více než 4,5 miliardách zařízení. S každou další generací se vlastnosti krycího skla zlepšují a nyní přichází již pátá generace, která posouvá limity zase o kousek výše. Při pořizování fotek a selfies můžeme být zase o něco klidnější.

Corning-Gorilla-Glass-5

Nová generace by totiž měla vydržet pády na hrubý povrch z výšky 160 centimetrů v 80 % případů. Z dat, která společnost nasbírala, vyplývá, že téměř každému z nás spadne telefon na zem alespoň jednou (v číslech se jedná o 85 % uživatelů) a 55 % uživatelů telefon upadne alespoň 3x za rok. Přes 60 % uživatelů pak upustí telefon ve výšce mezi pasem a rameny.

Novému sklu samozřejmě zůstávají i všechny původní vlastnosti charakteristické pro Gorilla Glass, jako je odolnost proti poškrábání, vysoká propustnost světla, i ošetření vrchní vrstvy, aby se při používání telefonu na displeji nezadrhával prst.

Corning® Gorilla® Glass 5: Taking Tough to New Heights

Gorilla Glass 5 je již nyní dostupná všem výrobcům, nicméně ještě nějakou chvíli bude trvat, než se dostane do nových zařízení. Podle samotného Corningu by se první telefony mohly objevit již na konci tohoto roku, bude však záležet i na samotných výrobcích, jak rychle dokáží novinku implemetovat.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Subscribe
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments