Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Google zruší Hangouts. Náhradou budou dvě separátní aplikace

Google zruší Hangouts. Náhradou budou dvě separátní aplikace

Na konci minulého týdne se na serveru 9to5google objevila zpráva, že se Google chystá poslat v roce 2020 službu Hangouts do důchodu. To by od Google nebylo nic překvapivého, neboť je známý postupným rušením aplikací a služeb (vzpomeňme na Google+) a také svým nepřeberným množstvím kecálků. Jak se ale nakonec ukázalo, rušení Hangouts se tak úplně nekoná.

Situaci na pravou míru uvedl šéf Hangouts Scott Johnston na svém Twitteru s tím, že čtenáři 9to5google neznají celou část příběhu. Skutečnost je taková, že Google svoji Hangouts rozčlení do služeb Chat a Meet, které obstarají jak komunikaci, tak plánování schůzek. Tyto funkce jsou aktuálně dostupné pro předplatitele balíku G Suite, v budoucnu se ale stanou dostupnými pro běžné uživatele a ti na ně budou automaticky převedeni. Chat a Meet se tak přidají po bok dalších kecálků Allo a Duo, byť se šušká, že Allo je blízko svému zrušení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments