Google zruší Hangouts. Náhradou budou dvě separátní aplikace

Na konci minulého týdne se na serveru 9to5google objevila zpráva, že se Google chystá poslat v roce 2020 službu Hangouts do důchodu. To by od Google nebylo nic překvapivého, neboť je známý postupným rušením aplikací a služeb (vzpomeňme na Google+) a také svým nepřeberným množstvím kecálků. Jak se ale nakonec ukázalo, rušení Hangouts se tak úplně nekoná.

Situaci na pravou míru uvedl šéf Hangouts Scott Johnston na svém Twitteru s tím, že čtenáři 9to5google neznají celou část příběhu. Skutečnost je taková, že Google svoji Hangouts rozčlení do služeb Chat a Meet, které obstarají jak komunikaci, tak plánování schůzek. Tyto funkce jsou aktuálně dostupné pro předplatitele balíku G Suite, v budoucnu se ale stanou dostupnými pro běžné uživatele a ti na ně budou automaticky převedeni. Chat a Meet se tak přidají po bok dalších kecálků Allo a Duo, byť se šušká, že Allo je blízko svému zrušení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *